به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در تماسی تلفنی با «نالدی پاندور» وزیر خارجه آفریقای جنوبی درباره تقویت همکاری میان طرفین و مسایل مشترک رایزنی کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، المقداد در این تماس مهم‌ترین چالش‌هایی که سوریه از ابتدای جنگ علیه تروریسم و حضور غیرقانونی نیروهای […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در تماسی تلفنی با «نالدی پاندور» وزیر خارجه آفریقای جنوبی درباره تقویت همکاری میان طرفین و مسایل مشترک رایزنی کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، المقداد در این تماس مهم‌ترین چالش‌هایی که سوریه از ابتدای جنگ علیه تروریسم و حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی و ترک با آن روبرو بوده را برشمرد، به پیامدهای منفی تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه سوریه اشاره کرد و افزود، مقدمات برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه در اواخر ماه جاری میلادی (می) در حال آماده‌سازی است.

پاندور نیز بر موضع کشورش در حمایت از حاکمیت و استقلال سوریه تأکید کرد و گفت، اطمینان دارد انتخابات سوریه که منعکس کننده اراده و چشم‌اندازهای ملت این کشور است با موفقیت برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد، آفریقای جنوبی با تحریم‌های یکجانبه علیه کشورها و استفاده از این تحریم‌ها به عنوان اهرم فشار مخالف است.

دو وزیر مذکور درباره راههای تقویت همکاری در زمینه‌های مختلف و ایستادن کشورهای در حال توسعه در کنار هم تأکید کردند.

بر اساس گزارش سانا، در این تماس درباره مواضع مشترک پیرامون آرمان فلسطین و حمایت سوریه و آفریقای جنوبی از ملت فلسطین با هدف بازپس‌گیری حقوق آنها، توقف شهرک‌سازی صهیونیستی و ایجاد دولت مستقل فلسطینی بحث و تبادل‌نظر شد.

انتهای پیام/م