به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت بهداشت آمریکا در گزارش سال ۲۰۲۰ خود تایید کرده است که این وزارتخانه برزیل را ترغیب کرده است که به سوی استفاده از واکسن روسی برای مقابله با ویروس کرونا نرود. «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش نیز در واکنش به این گزارش، این […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت بهداشت آمریکا در گزارش سال ۲۰۲۰ خود تایید کرده است که این وزارتخانه برزیل را ترغیب کرده است که به سوی استفاده از واکسن روسی برای مقابله با ویروس کرونا نرود.

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش نیز در واکنش به این گزارش، این اقدام آمریکا را کاملا شرم آور توصیف کرده که جان و سلامت انسان‌ها را دستاویز مقاصد سیاسی می‌کند.

این در حالی است که تا کنون ۶۳ کشور جهان استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک را تایید کرده و ترکیه امروز نیز مجوز استفاده از واکسن اسپوتنیک را صادر کرد تا جمعیت کشورهایی که می‌توانند از این واکسن استفاده کنند به ۲٫۳ میلیارد نفر برسد.

بر اساس گزارش‌ها، در حال حاضر، آمریکا، هند و برزیل سه کشور نخست از لحاظ تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بوده و طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار نفر دیگر در برزیل به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند تا شمار قربانیان کرونا در برزیل به بیش از ۴۰۱ هزار نفر برسد.

تعداد مبتلایان به کرونا در برزیل به سرعت در حال افزایش بوده و بر اساس گزارش‌ها، تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور در آمریکای جنوبی به نزدیک ۱۵ میلیون نفر رسیده است.

افزایش مبتلایان جهانی کرونا به بیش از ۱۵۰ میلیون نفر در حالی است که به دلیل گسترش سویه‌های جهش‌یافته ویروس کرونا از جمله کرونای انگلیسی، برزیلی، آفریقای جنوبی و هندی در قاره‌های مختلف، رنگ کشورهای زیادی قرمز شده است.

انتهای پیام/.