تعیین حداقل حقوق کارمندان در سال آینده ۵.۶ و بازنشسته‌ها ۵ میلیون تومان
تعیین حداقل حقوق کارمندان در سال آینده ۵.۶ و بازنشسته‌ها ۵ میلیون تومان

به گزارش قلم پرس، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، با اشاره به بررسی منابع درآمدی بودجه سال آینده اظهار کرد: مقرر شده اوراق مالی برای شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها در سال آینده افزایش یابد. وی افزود: همچنین تصویب شد ۹۰ هزار میلیارد تومان از دارایی های دولت برای بدهی های […]

به گزارش قلم پرس، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، با اشاره به بررسی منابع درآمدی بودجه سال آینده اظهار کرد: مقرر شده اوراق مالی برای شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها در سال آینده افزایش یابد.

وی افزود: همچنین تصویب شد ۹۰ هزار میلیارد تومان از دارایی های دولت برای بدهی های سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تصریح کرد: حداقل حقوق پرداختی در سال آتی ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود که رقم  خالص پرداختی ۵ میلیون تومان است.

میرتاج‌الدینی اضافه کرد: این در حالی است که دولت در لایحه حداقل حقوق را به طور ناخالص ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قید کرده بود که با کسر کسورات حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداختی خالص می شد.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه میزان حقوق بازنشسته ها هم ۵ میلیون تومان تصویب شد، ابراز داشت: در واقع حقوق‌های پایین ۲۴ درصد رشد کردند و بقیه حقوق ها هم حداقل ۱۰ درصد به شکل پلکانی افزایش خواهد یافت.

وی در مورد مالیات بر درآمدهای سال آینده نیز توضیح داد: تا درآمد ۵ میلیون تومانی از معافیت مالیاتی برخوردار هستند، برای درآمدهای ۵ تا ۱۵ میلیون تومانی ۱۰ درصد از مازاد درآمد مشمول مالیات می‌شود؛ مالیات بقیه حقوق های بالا هم به صورت پلکانی بالا می‌رود.

میرتاج‌الدینی همچنین از تصویب تهاتر نفت برای اجرای سدها، پروژه های آب، برق، مسکن و راه سازی خبر داد.

میرتاج‌الدینی با اشاره به اینکه ایجاد ثبات اقتصادی یکی دیگر از هدف‌های دولت در بودجه سال آینده است، اظهار کرد: این موضوع برای فعالان بخش اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و در صورت ایجاد ثبات در جهت گیری‌های اقتصادی امکان جذب سرمایه بسیار افزایش پیدا خواهد کرد. متاسفانه در چند سال اخیر شاخص‌های اقتصادی در بخش جذب سرمایه‌گذاری، نرخ بهره‌وری و نرخ رشد کاهنده و منفی بوده است که در این بودجه تلاش شده تا به سمت رشد سرمایه گذاری حرکت شود.