خبرگزاری میزان – غلامعلی دهشیری، رییس کل دادگستری یزد در سی و هشتمین نشست ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان ، با توجه ویژه به مسئله تولید، رفع موانع پیشرو و تلاش برای اشتغال زایی و اهتمام به حل چالش‌های اقتصادی و سرمایه گذاری، از تصویب ۱۳۹ مصوبه در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط […]

خبرگزاری میزان – غلامعلی دهشیری، رییس کل دادگستری یزد در سی و هشتمین نشست ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان ، با توجه ویژه به مسئله تولید، رفع موانع پیشرو و تلاش برای اشتغال زایی و اهتمام به حل چالش‌های اقتصادی و سرمایه گذاری، از تصویب ۱۳۹ مصوبه در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط دستگاه قضایی یزد خبر داد.

وی اهمیت به مسئله اقتصاد مقاومتی را شاخصه همه کشور‌هایی ذکر کرد که روحیه استقلال طلبی دارند و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان امید مظلومین و مستضعفین جهان، پرچم دار مبارزه با استکبار جهانی است و در این راستا باید از اقتصادی قوی، پویا و اثرگذار برخوردار باشد.

این مقام قضایی، با اشاره به تحریم‌های ظالمانه‌ای که سالهاست، زندگی و معیشت مردم را گرو نگهداشته است، گفت: یکی از راه‌های غلبه بر تحریم‌ها این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کانون‌های فشار و تحریم شناسایی و برای حل آن‌ها راهکار ارائه‌های کاربردی ارائه گردد.

وی تصریح کرد: در سنوات اخیر و در زمان سکانداری ریاست قوه قضاییه، دستگاه قضا قدم‌های خوبی را در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته و نور امیدی در بین فعالان اقتصادی و بنگاه‌های تولیدی شکل گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان یزد به طرح ۱۲۴ درخواست در ستاد اجرای اقتصاد مقاومتی استان یزد در سال ۱۳۹۹ اشاره کرد و بیان داشت: از مجموع ۱۷۰ درخواست واصله ۱۲۴ درخواست در ستاد مطرح و راهکار‌هایی برای حل چالش‌های مدیران صنایع و تولیدگران و صنعت گران تصویب گردید.

وی از انجام ۹۵ بازدید میدانی مقام‌های قضایی، اجرایی و امنیتی از صنایع، کارخانه‌ها و مراکز تولیدی خبر داد و افزود: در سال گذشته ۱۸ جلسه ستاد برگزار شد و ۱۳۹ مصوبه این ستاد در جهت مانع زدایی‌ها و گردش چرخ اقتصاد نیز اجرا گردید.

دهشیری استقرار یک مقام قضایی در شهرک صنعتی و راه اندازی سایت حامی جهت ثبت آسان درخواست مدیران صنایع جهت ورود دستگاه قضایی به حل و فصل مشکلات و رفع موانع را یادآور شد و بیان داشت: مقام قضایی مستقر در شهرک صنعتی در این خصوص، آماده ارائه بررسی مشکلات صنایع تولیدی در محل شهرک صنعتی است و سایت حامی ثبت درخواست به ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را تسهیل کرده است.

انتهای پیام/