به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، بهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و سفیر آکردیته ایران در موناکو امروز (چهارشنبه) ۱۸ فروردین استوارنامه خود را تقدیم شاهزاده موناکو کرد.     قاسمی در همین خصوص در توئیتی در صفحه توئیتر سفارت ایران در پاریس نوشت: با توجه به‌ تعویق‌های ناشی از کرونا، […]

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، بهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و سفیر آکردیته ایران در موناکو امروز (چهارشنبه) ۱۸ فروردین استوارنامه خود را تقدیم شاهزاده موناکو کرد.

 

 

قاسمی در همین خصوص در توئیتی در صفحه توئیتر سفارت ایران در پاریس نوشت: با توجه به‌ تعویق‌های ناشی از کرونا، امروز نهایتا در موناکو طی مراسمی استوارنامه خود را به عنوان سفیر آکردیته جمهوری اسلامی ایران به آلبرت دوم شاهزاده این کشور تسلیم کردم.

 

 

 

 

وی افزود: فرصت مناسبی فراهم آمد تا در پایان مراسم رسمی تقدیم استوارنامه، گفت‌وگویی صمیمانه با  شاهزاده آلبرت دوم پیرامون کووید و تبعات سهمناک آن در جهان به هم پیوسته کنونی، مسائل و معضلات جهانی و همچنین تحولات منطقه خاورمیانه و دیگر تحولات بین‌المللی داشته باشیم.

قاسمی اضافه کرد: در ادامه این گفت‌وگو، در مراسم ضیافت ناهار وزیر امور خارجه و مقامات سیاسی و اقتصادی وزارت روابط خارجی موناکو حضور یافتم. در این سفر با تنی چند از ایرانیان مقیم نیز نشست ثمر بخشی داشتم.

به گزارش فارس، بهرام قاسمی اسفند ۱۳۹۷ به عنوان سفیر ایران در پاریس منصوب و ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۸ وارد پاریس شد.

در کارنامه و سوابق کاری بهرام قاسمی سمت‌هایی چون رئیس اداره دوم سیاسی، رئیس اداره مشترک المنافع، مدیر کل غرب اروپا، سفیر فوق العاده و تام الاختیار در کشورهای ایرلند، اسپانیا، ایتالیا و همچنین سفیر آکردیته در کشور مالت و برای چند سال نیز  به عنوان معاون پژوهش های بین‌المللی مرکز تحقیقات استراتژیک وجود دارد. او پیش از تصدی سفارت در پاریس، عهده‌دار سخنگویی وزارت خارجه بود.

موناکو دومین کشور کوچک دنیاست. شبه‌ جزیره موناکو در دریای مدیترانه و در نزدیکی سواحل جنوب فرانسه واقع شده‌ و مساحت آن به حدود دو کیلومتر مربع می‌رسد.

انتهای پیام/