به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، نقش فوتبال تبریز در جام حذفی سال‌ها است که رو به افول نهاده و دیگر شگفتی از تیم‌های تبریزی در جام حذفی دیده نمی‌شود. هر چند در دهه ۹۰ تیم تراکتور جور سایر تیم‌های تبریزی را کشیده و دو بار در سال‌های ۹۲ و ۹۹ به قهرمانی جام حذفی […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، نقش فوتبال تبریز در جام حذفی سال‌ها است که رو به افول نهاده و دیگر شگفتی از تیم‌های تبریزی در جام حذفی دیده نمی‌شود.

هر چند در دهه ۹۰ تیم تراکتور جور سایر تیم‌های تبریزی را کشیده و دو بار در سال‌های ۹۲ و ۹۹ به قهرمانی جام حذفی کشور دست یافت.

ماشین‌سازی، شهرداری، گسترش‌فولاد، ایدم، پیستون‌سازی، بسیج و … تیم هایی از فوتبال تبریز هستند که در جام حذفی سابقه حضور داشتند.

در این میان تیم تراکتور با ۲ قهرمانی و ۳ بار شکست در دیدار پایانی پرافتخارترین تیم فوتبال تبریز در جام حذفی بوده و فردا هم در یک بازی سخت میزبان تیم مس رفسنجان است.

گسترش‌فولاد تبریز در سال ۸۹ تا دیدار نهایی جام حذفی صعود کرده و در فینال مغلوب پرسپولیس شده و ماشین‌سازی هم در سال ۷۰ با شکست دادن استقلال تهران تا مرحله نیمه نهایی و پیستون سازی در سال ۶۸ با  حذف تیم دارایی تهران تا درمرحله یک چهارم صعود کردند.

حالا تراکتور باید در حالی باید به تنهایی جور فوتبال تبریز در جام حذفی را بکشد که مسابقات وارد مرحله چهارم شده و برندگان این مرحله به جمع ۱۶ تیم نهایی مسابقات صعود خواهند کرد.

رقابت‌های جام حذفی کشور به صورت تک بازی برگزار و در مرحله اول تیم‌های لیگ استان و لیگ ۳، مرحله دوم تیم‌های لیگ دسته دو، مرحله سوم تیم‌های لیگ دسته یک و مرحله چهارم تیم‌های لیگ برتر وارد جدول مسابقات می‌شوند.

قهرمان جام حذفی کشور به صورت مستقیم جواز حضور در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا را دریافت می‌کند.

انتهای پیام/۶۰۰۱۷