تحول در همه‌ امور، از سوی دانشگاه‌ها آغاز می‌شود/ حکمرانی علمی، از اهداف مهم دانشگاه‌هاست
تحول در همه‌ امور، از سوی دانشگاه‌ها آغاز می‌شود/ حکمرانی علمی، از اهداف مهم دانشگاه‌هاست

نماینده‌ مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: تحول در همه‌ امور، از سوی دانشگاه‌ها آغاز می‌شود از این رو نباید تنها در تولید علم و فناوری بسنده کنیم؛ بلکه دانشگاه‌ها باید حکمرانی علمی را نیز جرو اهداف خود قرار دهند و همه باید رؤسای دانشگاه‌ها را در راستای رسیدن به این هدف همراهی […]نماینده‌ مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: تحول در همه‌ امور، از سوی دانشگاه‌ها آغاز می‌شود از این رو نباید تنها در تولید علم و فناوری بسنده کنیم؛ بلکه دانشگاه‌ها باید حکمرانی علمی را نیز جرو اهداف خود قرار دهند و همه باید رؤسای دانشگاه‌ها را در راستای رسیدن به این هدف همراهی کنیم.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، روح الله متفکرآزاد ظهر امروز در  اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که در دانشگاه تبریز و با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در خدمت دانشگاه‌ها است و ما آمادگی خود را برای فراهم‌سازی بستر‌های مناسب برای هرگونه‌ تحول مد نظر جامعه‌ دانشگاهی، اعلام می‌کنیم.

وی افزود: قبلا مشوقات لازم در خصوص ارتباط دانشگا‌ه‌ها با صنایع وجود نداشت، اما اکنون رایزنی‌ها با صنایع استان‌ها در سطح استانداران انجام و اعتبارات لازم از این حوزه برای دانشگاه‌ها فراهم می‌شود. ضمن آنکه قانون حمایت از تولید دانش بنیان، بسیاری از دغدغه‌‌ها را رفع کرده است.

متفکرآزاد گفت: تحول در همه‌ امور، از سوی دانشگاه‌ها آغاز می‌شود از این رو نباید تنها در تولید علم و فناوری بسنده کنیم؛ بلکه دانشگاه‌ها باید حکمرانی علمی را نیز جرو اهداف خود قرار دهند و همه باید رؤسای دانشگاه‌ها را در راستای رسیدن به این هدف همراهی کنیم.

متفکر آزاد با اشاره به مجموعه‌ ربع رشیدی، خاطرنشان کرد: این مجموعه ۸۰۰ سال قبل به‌عنوان دانشگاهی تمدن ساز فعالیت می‌کرد که می‌تواند الگو و نمونه‌ای برای سایر دانشگاه‌ها باشد.

انتهای پیام/