موسی خلیل الهی در گفتگو با میزان با اشاره به موضوع اجرای قانون جامع حد نگار در استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: از ابتدای شروع موضوع اجرای قانون جامع حد نگار تا پایان سال گذشته بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی در استان تثبیت شده که تنها نزدیک به یک […]

موسی خلیل الهی در گفتگو با میزان با اشاره به موضوع اجرای قانون جامع حد نگار در استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: از ابتدای شروع موضوع اجرای قانون جامع حد نگار تا پایان سال گذشته بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی در استان تثبیت شده که تنها نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از این اراضی در سال گذشته تثبیت شده است.

وی افزود: تثبیت اراضی ملی نشان‌دهنده این است که درصورتی‌که با عزم راسخ امور را پیش ببریم قطعاً این امر محقق خواهد شد و تنها راه پیشگیری از زمین‌خواری و تصرف اراضی دولتی و منابع طبیعی اجرای دقیق قانون جامع حد نگار است.

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان شرقی افزود: در استان اقدامات خوبی انجام شده و البته باید بیش‌ازپیش این اقدامات گسترش یابد و اگر مدیری در راستای اجرای این قانون همکاری نکند به‌صورت قانونی برخورد خواهیم کرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص آزادسازی حریم بستر رودخانه‌های استان اضافه کرد: در رابطه با آزادسازی حریم بستر رودخانه‌ها در استان اقدامات خوبی انجام شده که قابل قدردانی است.

خلیل الهی ادامه داد: همچنین عملکرد امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی بسیار خوب بوده است.

انتهای پیام/