بهره برداری از مجتمع آبرسانی ورزقان با ۸۸ درصد پیشرفت در آینده ای نزدیک
بهره برداری از مجتمع آبرسانی ورزقان با ۸۸ درصد پیشرفت در آینده ای نزدیک
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی از پیشرفت فیزیکی ۸۸ درصدی مجتمع آبرسانی ورزقان خبر داد و گفت: این مجتمع با تامین آب از سد حاجیلار با هدف تامین آب آشامیدنی ۸۸ روستا و شهر ورزقان در حال ساخت است.

به گزارش قلم پرس، حیدر فتح‌زاده فتح‌زاده در بازدید از فاز دوم این مجتمع آبرسانی اظهار کرد: این پروژه با اجرای ۱۱۰ کیلومتر خط لوله، ایجاد مخزن در روستای چراغان و حفر هشت چاه از سوی شرکت آب و فاضلاب و مجری قرارگاه امام حسن (ع) در حال اجراست و همه مخزن ها و شبکه های مسیر انتقال آب بازسازی شده است.
وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح محرومیت زدایی و ارتقای شاخص های سلامت اجتماعی است، افزود: در اجرای این پروژه از منابع و اعتبارات ملی، استانی و مسئولیت های اجتماعی شرکت مس سونگون استفاده شده است.
خانی مدیرعامل آبفای آذربایجان شرقی در این بازدید با اشاره به اجرای این طرح و پیشرفت فیزیکی ۸۸ درصدی آن گفت: این مجتمع شامل تصفیه خانه با ظرفیت ۱۰۰ لیتر بر ثانیه، خط انتقال به طول ۱۷۰ کیلومتر و ۳۴ مخزن است.
وی اضافه کرد: ظرفیت تصفیه خانه این مجتمع قابل افزایش تا ۱۵۰ لیتر بر ثانیه بوده و برای تامین آب شرب ۲۵ سال آینده مناطق یاد شده طراحی شده است.
خانی هزینه صرف شده برای این طرح آبرسانی را ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تاکنون ۱۷۹۰ میلیار ریال  از این مبلغ هزینه شده است.
دکتر فتح زاده  همچنین در حاشیه بازدید از طرح اجرای فاضلاب شهر ورزقان اظهار کرد: این طرح با مشارکت مس سرنگون در شهر ورزقان و با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان اجرا می‌شود.
وی بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های محلی و تسهیل‌گری در استفاده از منابع مسئولیت های اجتماعی شرکت ها و بخش های عمومی را گامی مهم در شروع و اتمام پروژه های مرتبط با شاخص های توسعه دانست و افزود: این امر همچنین موجب تقویت اعتماد و سرمایه اجتماعی بین مردم، شرکت ها و نهادهای مرتبط خواهد شد.
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی یادآور شد: شهر ورزقان با بیش از ۶ هزار و ۲۶۵ نفر جمعیت تا کنون فاقد فاضلاب شهری بوده و این پروژه همزمان در شهر خاروانا و روستای گل آخر از منابع شرکت مس سونگون اجرا می شود.

 

انتهای پیام/