به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدحسین بلاغی، رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اظهار داشت: رسالت هنر انقلاب صیقل دادن اسلام ناب محمدی است. وی ادامه داد: هنر انقلاب یعنی با رویکرد محرومیت‌زدایی و استقرار عدالت در خدمت آرمان‌های یک […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدحسین بلاغی، رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اظهار داشت: رسالت هنر انقلاب صیقل دادن اسلام ناب محمدی است.

وی ادامه داد: هنر انقلاب یعنی با رویکرد محرومیت‌زدایی و استقرار عدالت در خدمت آرمان‌های یک جامعه بودن و هنر انقلاب ترسیم کننده روشن عدالت در جامعه است و در شرایط فعلی جهت‌گیری هنر انقلاب باید به سوی ایمان و امیدآفرینی در جامعه باشد.

بلاغی با بیان اینکه حوزه هنری متولی اصلی هنر انقلاب مطرح است، خاطرنشان کرد: هشت سال است که سالروز شهادت هنرمند شهید سیدمرتضی آوینی به عنوان هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده و حوزه هنری به عنوان متولی اصلی هنر انقلاب مطرح شده است.

وی با اشاره به تولید محتوا و برنامه‌های مختلف در فضای مجازی اظهارداشت: با شیوع بیماری کرونا ۹۵ درصد محتوای تولید شده در فضای مجازی منتشر شده و بر این اساس برنامه‌های فرهنگی و هنری هفته هنر انقلاب نیز در فضای مجازی پر رنگ‌تر و با محتوای غنی برگزار می‌شود.

بلاغی ادامه داد: تولید مجموعه پوستر هنر انقلاب، تولید کلیپ، معرفی هنرمندان انقلابی، تولید استوری موشن، نمایش رادیویی هنر انقلاب، غبارروبی مزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، رونمایی از کتاب های حوزه هنری،دیدار با خانواده هنرمند متعهد و انقلابی مرحوم استاد مجید دلدوزی و … برخی از عناوین برنامه های هفته هنر انقلاب است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تعطیلی سینماها در ایام کرونایی گفت: متاسفانه بسیاری از مکان‌ها بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز بوده و فعالیت می‌کردند ولی سینماها با وجود رعایت دستورات بهداشتی و کمتر از ظرفیت اجازه ندادند فعالیت کرده و سینماها هشت ماه بسته بودند.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی از تخصیص اعتبار پردیس سینمایی ۲۹بهمن تبریز خبر داد و افزود: در سال ۹۹ در زمینه بودجه عمرانی سه میلیاردتومان از محل اعتبارات تملک سرمایه ای برای پردیس سینمایی ۲۹ بهمن تبریز  تخصیص یافت.

وی ادامه داد: پردیس سینمایی ۲۹بهمن تبریز ۴۰ تا ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

بلاغی، از کلنگ زنی پردیس سینمایی یک هزار و ۳۰۰ متر مربعی مراغه در آخر اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: علاوه بر پردیس سینمایی مراغه، پردیس سینمایی سراب نیز پیگیری می شود که اگر بودجه آن محقق شود وارد فاز عملیاتی می شود، همچنین در یکی از مناطق کم برخوردار تبریز هم یک پردیس سینمایی مشارکتی با سه سالن در دست راه اندازی است.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی از تدوین سند تحول حوزه هنری استان خبر داد و افزود: این سند تحول هنری در راستای تمرکز و توجه ویژه به زیست بوم فرهنگی استان تدوین شده و تا آخر خرداد ماه به اتمام می‌رسد.

وی اظهار داشت: این سند راهبردی در راستای سیاست‌های کلی حوزه هنری در هشت بند تدوین می‌شود.

انتهای پیام /۶۰۰۲۰