برگزاری نماز جماعت صبح در ۷۰ مسجد تبریز/ هیچ منعی برای پخش اذان از مساجد تبریز وجود ندارد
برگزاری نماز جماعت صبح در ۷۰ مسجد تبریز/ هیچ منعی برای پخش اذان از مساجد تبریز وجود ندارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی از برگزاری نماز جماعت صبح در ۷۰ مسجد تبریز خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: در تبریز ۱۰۰۰ مسجد وجود دارد که حدود ۷۰۰ مسجد آن فعال است و نماز جماعت برگزار می‌کنند. در وعده صبح […]مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی از برگزاری نماز جماعت صبح در ۷۰ مسجد تبریز خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: در تبریز ۱۰۰۰ مسجد وجود دارد که حدود ۷۰۰ مسجد آن فعال است و نماز جماعت برگزار می‌کنند. در وعده صبح در سطح تبریز ۷۰ نماز جماعت صبح برگزار می‌شود.

وی افزود: هیچ منعی برای پخش اذان از مساجد تبریز وجود ندارد و تمام مساجد در هرسه وعده باید اذان پخش کنند که این اتفاق هم رخ می‌دهد.

حسینی در پاسخ به این خبر که مردم نام تعدادی از مساجد تبریز را ذکر کردند که اذان پخش نمی‌کنند، گفت: این به معنای پخش نشدن اذان در همه مساجد نیست. برخی از این مساجد به دلیل تغییر امام جماعت یا مسئول پایگاه بسیج و … ممکن است مدتی در اجرای برنامه‌ها دچار اخلال شوند که این قضیه به مرور برطرف می‌شود. اداره کل اوقاف استان در سال‌های گذشته با اختصاص بودجه‌ای، دستگاه پخش اذان برای مساجد تهیه کرده است که به صورت خودکار و برنامه‌ریزی شده اذان را پخش می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: اگر اعتراض و شکایتی نسبت به مساجد تبریز وجود دارد، مردم می‌توانند به دفتر امور مساجد اداره کل اوقاف مراجعه کنند که مسئول رسیدگی به امور هیأت امنای مساجد است.

انتهای پیام/