برگزاری روز مراغه به نفع مردم و توسعه شهر باشد
برگزاری روز مراغه به نفع مردم و توسعه شهر باشد

فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: روز مراغه باید بازتاب و انعکاس ملی داشته و برگزاری آن به نفع مردم و توسعه شهر باشد. داود اسدیان روز دوشنبه در جلسه هماهنگی روز مراغه اظهار داشت: برگزاری روز مراغه نیازمند سیاست‌گذاری کلان است و باید تلاش ها در سطح ملی اجرا و دیده شود. وی بیان کرد: […]


فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: روز مراغه باید بازتاب و انعکاس ملی داشته و برگزاری آن به نفع مردم و توسعه شهر باشد.

داود اسدیان روز دوشنبه در جلسه هماهنگی روز مراغه اظهار داشت: برگزاری روز مراغه نیازمند سیاست‌گذاری کلان است و باید تلاش ها در سطح ملی اجرا و دیده شود.

وی بیان کرد: فرهنگ‌سازی، اعتماد به داشته‌ها، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شهر، ایجاد خودباوری و امید بیشتر در میان مردم و امید برای اشتغال‌آفرینی باید از جمله سیاست های این روز مهم باشد.

اسدیان خاطرنشان کرد: دعوت از سرمایه‌گذاران و کلنگ‌زنی و آغاز برخی از پروژه‌ها به خصوص در حوزه گردشگری و اقتصادی را می‌توان برای روز مراغه در نظر گرفت.

وی ادامه داد: اگر در این روز مهم در حوزه اقتصاد و گردشگری شاهد اقداماتی مثبت باشیم، نتیجه و اثرات آن را در آینده نزدیک خواهیم دید.

فرماندار مراغه اظهار کرد: نیازمند کار کارشناسی هستیم و باید قدم های بزرگ و موثری در شان و اندازه مراغه برداشته شود چراکه مراغه جزو ۱۰ شهر برتر تاریخی کشور است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مراغه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تشکیل کارگروه روز مراغه در روزهای آینده از جمله مهمترین برنامه هاست، گفت: اساسنامه روز مراغه مراحل تکمیلی را سپری می‌کند و باید ابتدا در شورای شهر مصوب و سپس در شورای فرهنگ عمومی طرح و تصویب شود.

 ۱۶ اردیبهشت سالروز بسته شدن زیج ایلخانی و رصدخانه مراغه توسط خواجه نصرالدین طوسی، از سوی شورای فرهنگ عمومی شهرستان و استان به عنوان روز مراغه نامگذاری شده است.