خبرگزاری میزان – مراسم نام گذاری مجتمع‌ها و پایگاه‌های بسیج شورای حل اختلاف استان تهران به نام مبارک شهدا با حضور معاون دادستان کل کشور و فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه قضائیه و وزارت دادگستری، معاون قضایی رئیس کل و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، دبیر ستاد یادواره‌های شهدای کشور، دیگر مقامات و مسئولین […]

خبرگزاری میزان – مراسم نام گذاری مجتمع‌ها و پایگاه‌های بسیج شورای حل اختلاف استان تهران به نام مبارک شهدا با حضور معاون دادستان کل کشور و فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه قضائیه و وزارت دادگستری، معاون قضایی رئیس کل و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، دبیر ستاد یادواره‌های شهدای کشور، دیگر مقامات و مسئولین قضایی و خانواده سپهبد شهید علی صیاد شیرازی به عنوان مهمان ویژه در محل ساختمان مجتمع شماره (۸ و ۴) شورای حل اختلاف استان تهران که از این پس به نام مبارک شهید صیاد شیرازی مزین می‌گردد برگزار شد.

غلامرضا مهدوی معاون قضایی رئیس کل و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران در این مراسم ضمن عرض تبریک ولادت سراسر نور حضرت امام حسن مجتبی (ع)، خاندان شهدا را چشم و چراغ این کشور دانسته و گفت: ما در پیروی از فرامین امام راحل عظیم الشأن و مقام معظم رهبری بحث تجلیل و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا را در شورای مدیران شورای حل اختلاف استان تهران مطرح و با تشکیل اتاق فکر برنامه‌هایی را برای نیل به این مقصود هدف گذاری کردیم که نامگذاری مجتمع‌های شورا‌های حل اختلاف تهران به نام شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی از جمله آنهاست.

مهدوی در ادامه با بیان اوج بینش و نگاه معنوی و ایثار شهدا و خانواده‌های صبور و مقاوم ایشان با اشاره به خانواده سپهبد شهید علی صیاد شیرازی که در جلسه حاضر بودند افزود: برای همیشه خود را مدیون شما خانواده گرانقدر شهدا می‌دانیم و نامگذاری این مجتمع به نام مبارک شهید صیاد شیرازی وظیفه‌ی ما و نشانه‌ی ارادت ما به این شهید عزیز و همه‌ی شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، مدافعین حرم، شهدای هسته‌ای و شهدای امنیت و مدافع سلامت می‌باشد.

سعید عمرانی، معاون دادستان کل کشور و فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه قضائیه و وزارت دادگستری در ادامه این مراسم طی سخنانی ضمن عرض تبریک میلاد مسعود حضرت امام حسن مجتبی (ع) آئین نام گذاری مجتمع ها‌ی شورای حل اختلاف به اسم مبارک شهدا را اقدامی بس ارزنده دانسته و گفت: تنها این مجتمع نیست که به نام شهید مزین می‌شود بلکه در تمام شهر تهران هر یک از مجتمع‌های شورای حل اختلاف به نام یکی از شهدای گلگون کفن نامگذاری می‌گردد تا نام و یاد آن‌ها برای همیشه برای فرزندان ایران زنده و راهگشا باشد.

عمرانی در ادامه مطالب ارزشمندی از اخلاق و روش و سلوک مبارزاتی و کاری سپهبد صیاد شیرازی از سال‌های دفاع مقدس و پس از آن بیان کرد.

معاون دادستان کل کشور در ادامه در باب بسیج و وظیفه‌ی بسیجی در دستگاه قضائی افزود: بسیجی در دستگاه قضا باید جلوی تضییع حق را بگیرد و در کار و قضاوت جهادی عمل کند. امروز بسیج در ذیل سایه‌ی پر برکت مقام معظم رهبری در هر امری و کار روی زمین مانده‌ای در کشور وارد می‌شود و آن کار را به انجام می‌رساند. چه در کرونا باشد یا سیل یا زلزله یا آزادسازی زندانی. حضور بسیج موثر است و ما با تبعیت از فرموده‌ی ریاست قوه قضائیه آیت‌الله رئیسی از کارکنان بسیجی دستگاه قضا می‌خواهیم با پیروی از راه و رسم شهدا با حسن خلق، خود را خدمتگزار مردم بدانند و به مردم خدمت کنند.

در ادامه مراسم مهدی صیاد شیرازی فرزند سپهبد شهید صیاد شیرازی طی سخنان کوتاهی از مسئولین شورای حل اختلاف به جهت نامگذاری مجتمع‌ها به نام شهدا تقدیر کرده و در ادامه بیان داشت: لازم به ذکر است صرف نامگذاری مجتمع به نام شهدا کافی نیست و باید عمل و رفتار مقامات قضایی و همه کارکنان مجتمع‌ها مطابق روش و سیره شهدا باشد تا بخشی از دینمان به شهدا را ادا کنیم ورضایت مردم شهید پرور بعمل آید.

در پایان مراسم ضمن افتتاح پایگاه مقاوت بسیج مجتمع مزین به نام شهید، لوح تقدیر و تابلو فرش تمثال شهید صیاد شیرازی توسط مقامات حاضر به خانواده محترم ایشان اهدا گردید؛ و از تابلوی یادمان شهید صیاد شیرازی در مجتمع پرده برداری شد.

انتهای پیام/