برنامه‌های شهرداری برای ۱۴۰۱/
برنامه‌های شهرداری برای ۱۴۰۱/

عباس رنجبر شامگاه روز دوشنبه در نشست هم‌اندیشی با روسای ادوار گذشته شورای شهر تبریز با بیان اینکه دولت با شهرداری ها رفتار مناسبی ندارد، گفت: یک زمان در قالب یکسان نمودن عوارض حق شهر پرداخت می‌شد حالا وزارت دارایی در حق شهرداری‌ها اجحاف می‌کند. او ادامه داد: سال قبل دولت ۱۲۰ هزار میلیارد از […]

عباس رنجبر شامگاه روز دوشنبه در نشست هم‌اندیشی با روسای ادوار گذشته شورای شهر تبریز با بیان اینکه دولت با شهرداری ها رفتار مناسبی ندارد، گفت: یک زمان در قالب یکسان نمودن عوارض حق شهر پرداخت می‌شد حالا وزارت دارایی در حق شهرداری‌ها اجحاف می‌کند.

او ادامه داد: سال قبل دولت ۱۲۰ هزار میلیارد از محل مالیات درآمد داشته است. سه درصد شهرداری‌ها هم ۷۵ هزار میلیارد بود که ۲۷ هزار میلیارد داده شده است.

او با بیان اینکه دولت هر سال سعی میکند وظایف خود را به گردن شهرداری بیاندازد، تصریح کرد: به عنوان مثال قانونی وجود دارد که به غیر از حقوق پرسنل رسمی و … بقیه هزینه های راهنمایی و رانندگی به عهده شهرداری است.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه در سه ماه گذشته بر اساس سیاستهای شورای شهر کار کرده ایم، اظهار کرد: برای بازگشایی‌های اصلی بودجه خوبی و بهسازی شهری و اصلاح ساختار وضع موجود بودجه خوبی در نظر داریم.

او اضافه کرد: در حوزه گردشگری برنامه داریم و برای پارک بزرگ چند جلسه برگزار کرده ایم و لایحه آن آماده است. طرح را عوض کرده ایم و سال ۱۴۰۱ عملیات آن شروع شود.

او اعلام کرد: محور دوکمال را به عنوان محور گردشگری بحث خواهیم کرد تا موتور محرکه ای برای توسعه ساخت و ساز و گردشگری شهر داشته باشیم.

او با بیان اینکه شهربازی ائل گلی را از آن محیط خارج می‌کنیم، تاکید کرد: طرح پارک باغشمال را کار کرده‌ایم که لایحه آن این هفته به شورای شهر می رسد و بر این اساس بالای پنج میلیارد تومان درآمد سالانه خواهیم داشت و علاوه بر آن محور غذا شیرینی و بستی تبریز خواهیم کرد.

او تصریح کرد: در بحث شهر هوشمند ما یک فراخوان خواهیم داد تا ۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری جهت ایجاد زیرساخت شهر هوشمند در شهر کار شود.

به گفته عباس رنجبر، در این مدت برای هشت سازمان زیرسیستم و سامانه نوشته شده است.