به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس گفت که روز سه‌شنبه (دیروز) هیأتی از دستگاه اطلاعات مصر در سفری به نوار غزه با مسئولان حماس دیدار کرد. در این دیدار پرونده انتخابات فلسطین و اجرای توافقنامه فوریه امضا شده بین گروه‌های فلسطینی درباره انتخابات بررسی شد. قاسم در مصاحبه با خبرگزاری […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس گفت که روز سه‌شنبه (دیروز) هیأتی از دستگاه اطلاعات مصر در سفری به نوار غزه با مسئولان حماس دیدار کرد.

در این دیدار پرونده انتخابات فلسطین و اجرای توافقنامه فوریه امضا شده بین گروه‌های فلسطینی درباره انتخابات بررسی شد.

قاسم در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی تصریح کرد که قاهره تمایل دارد اجرای توافقنامه مذکور را که تحت نظارت مصر امضا شده است، پیگیری کند.

«محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اواخر دی‌ماه گذشته، موعد برگزاری انتخابات پارلمانی (مجلس قانونگذاری) پس از ۱۵ سال وقفه وانتخابات ریاستی پس از ۱۶ سال وقفه و انتخابات شورای ملی را تعیین کرد.

وی طی حکمی، تأکید کرد که انتخابات پارلمانی در تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد.

سخنگوی حماس با اشاره به اینکه هیأت مصری همچنین مسائل دیگری را با مسئولان حماس بررسی کرد، گفت که حماس تمایل دارد مصر در پرونده فلسطین و با هدف تقویت پایداری ملت فلسطین در سرزمین خود نقش آفرینی کند.

انتهای پیام/ص