به گزارش خبرگزاری فارس از جلفا، رضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگاران  اظهار داشت: کشت گل‌محمدی در این شهرستان به دلیل برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی افزایش یافته است و برداشت این محصول تا دو ماه در جلفا ادامه خواهد داشت. وی ادامه داد: در صورت رخ ندادن حوادث غیرمترقبه و خسارت‌های ناشی از آن […]

به گزارش خبرگزاری فارس از جلفا، رضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگاران  اظهار داشت: کشت گل‌محمدی در این شهرستان به دلیل برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی افزایش یافته است و برداشت این محصول تا دو ماه در جلفا ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در صورت رخ ندادن حوادث غیرمترقبه و خسارت‌های ناشی از آن برای بخش کشاورزی، امسال افزون بر ۵۰ تن گل‌محمدی در جلفا برداشت می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان جلفا با اشاره به میانگین تولید چهار تن گل‌محمدی در هر هکتار و اشتغال‌زایی در حوزه زراعت و باغبانی جلفا گفت: ارزش گل‌محمدی تولید شده امسال در این شهرستان ۱۰ میلیارد ریال تخمین زده شده است.

عباسی با بیان اینکه در فصل گل‌چینی در جلفا روزانه ۴۰ نفر کارگر مشغول به‌ کار هستند، ادامه داد: قرار گرفتن محصول گل‌محمدی در الگوی کشت، بهره‌وری و صرفه‌جویی در آب و داشتن نیاز پایین آبی از ویژگی‌های دیگر این محصول شمرده می‌شود.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱/س