به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، وحید رضایی در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان بناب اظهار داشت: کسانی که هر دو دز واکسن را زده‌اند مقاومت بیشتری در مقابل این سویه جدید بیماری خواهند داشت. وی با تأکید بر اینکه باید درمقابل این ویروس با همکاری مسئولان و مردم شهرستان مانع برگزاری مراسمات و […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، وحید رضایی در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان بناب اظهار داشت: کسانی که هر دو دز واکسن را زده‌اند مقاومت بیشتری در مقابل این سویه جدید بیماری خواهند داشت.

وی با تأکید بر اینکه باید درمقابل این ویروس با همکاری مسئولان و مردم شهرستان مانع برگزاری مراسمات و تجمعات باشیم؛ گفت: همه مردم و مسئولان شهرستان باید آمادگی کاملی در مقابله با این سویه بیماری داشته باشند تا شاهد موج جدیدی از بستری شدگان کرونایی در بناب نباشیم.

این مسئول حوزه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به اینکه کار واکسیناسیون دوز سوم در شهرستان بناب آغاز شده است؛ افزود: تا امروز ۹ هزار و ۶۲۳ نفر در شهرستان بناب دوز سوم واکسن را دریافت کرده اند.

رضایی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۳ هزار نفر در شهرستان بناب واکسن کرونا را تزریق نکرده اند و قطعاً این افراد بیش از دیگران در معرض بیماری های جدید از نوع کرونا خواهند بود.

وی همچنین از واکسیناسیون ۹۱ درصدی دانش آموزان این شهرستان خبرداد و گفت: فعلاً حدود یک هزار نفر از دانش آموزان این شهرستان همچنان از تزریق واکسن کرونا خودداری می کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بناب در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: متأسفانه برخی از پزشکان عمومی در این شهرستان همچنان کرونا را نوعی سرماخوردگی تشخیص می دهند و از نظر ما هرگونه سرماخوردگی یعنی اُمیکرون و فرد مبتلا می بایست سریعاً تحت درمان و بستری قرار گیرد.

رضایی اظهار کرد: تاکنون ۷۶ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال در شهرستان بناب هر دو دوز واکسن را درییافت کرده اند.

وی در ادامه تأکید کرد: مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان باید ضمانت اجرایی داشته باشند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۴