خبرگزاری میزان – شهرام کرمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با اشاره به تشدید شیوع بیماری کرونا در این استان، از برخورد قانونی با واحد‌های صنفی که از دستورالعمل‌های کرونایی تخطی می‌کنند، خبر داد. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه اظهار کرد: در شرایط کنونی که وضعیت اکثر شهرستان‌ها در شرایط قرمز […]

خبرگزاری میزان – شهرام کرمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با اشاره به تشدید شیوع بیماری کرونا در این استان، از برخورد قانونی با واحد‌های صنفی که از دستورالعمل‌های کرونایی تخطی می‌کنند، خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه اظهار کرد: در شرایط کنونی که وضعیت اکثر شهرستان‌ها در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد، ضروری است به منظور جلوگیری از شیوع گسترده‌تر بیماری دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد کرونا را جدی‌تر مورد توجه قرار دهیم.

وی با تاکید براینکه دستگاه قضایی استان کرمانشاه حمایت کاملی از دستورالعمل‌های ستاد کرونای این استان دارد، اعلام کرد: در این راستا، غیر از مشاغل ضروری گروه یک که می‌توانند در شرایط قرمز کرونایی هم به فعالیت خود ادامه دهند؛ فعالیت سایر صنوف مجاز نیست.

بیشتر بخوانید:

کرمی تاکید کرد: بنابراین دستگاه قضایی استان کرمانشاه به منظور اجرایی شدن مصوبات ستاد مقابله با کرونا و پیشگیری از شیوع گسترده‌تر بیماری با همکاری نمایندگان دستگاه‌های متولی نظارت‌های دقیقی بر فعالیت صنوف در پیک چهارم بیماری خواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: درصورتی که در این ایام واحد صنفی مجاز به فعالیت نباشد، اما همچنان به کار خود ادامه دهد به عنوان تخطی از رعایت دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا شناخته می‌شود و با آن واحد صنفی برخورد انجام می‌شود.

کرمی افزود: همچنین با توجه به اینکه تخلف واحد‌های صنفی ناشی از کوتاهی در انجام نظارت‌ها توسط صنفی است که در زیرمجموعه آن قرار دارند، برای همین با آن صنف مربوط هم برخورد صورت می‌گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه در پایان بیان کرد: در این ایام علاوه بر برخورد با واحد‌های صنفی متخلف، طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی با افرادی هم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند و سلامت مردم را خطر بیندازند، برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام/