تیم العین که روز شنبه، ۲۱ فروردین ماه باید رو در روی فولاد قرار بگیرد، در آخرین بازی خود در فصل جاری لیگ امارات شکست خورده و از ۲۳ بازی انجام داده به ۳۷ امتیاز رسیده است. العین که امسال عملکردش با افت و خیز همراه بوده است، با تیم صدرنشین جدول ۱۶ امتیاز فاصله […]

تیم العین که روز شنبه، ۲۱ فروردین ماه باید رو در روی فولاد قرار بگیرد، در آخرین بازی خود در فصل جاری لیگ امارات شکست خورده و از ۲۳ بازی انجام داده به ۳۷ امتیاز رسیده است. العین که امسال عملکردش با افت و خیز همراه بوده است، با تیم صدرنشین جدول ۱۶ امتیاز فاصله دارند و این در حالی است که این تیم تنها سه بازی تا پایان فصل دارد و با این شرایط کسب سهمیه آسیایی برای فصل بعد، دور از انتظار است.

به گزارش ایسنا، هدایت تیم العین بر عهده پدرو امانوئل سرمربی آنگولایی و نسبتا جوان است. او که سابقه هفت سال بازی در پورتو را دارد، مربیگری اش را از همین تیم پرتغالی آغاز کرد. او سپس به تیم آلمریای اسپانیا رسید که مالکیت آن با وزیر ورزش عربستان است. امانوئل همچنین یک دوره کوتاه در التعاون عربستان مربیگری کرد و حالا در العین مشغول به فعالیت است. دستیاران او، آنالیزور و فیزیوتراپیست تیم العین نیز پرتغالی هستند و تنها آندره گالوه برزیلی به عنوان مربی بدنساز در این تیم حضور دارد.

همچنین خالد عیسی، محمد سعید بوسنده، إبراهیم الکعبی، حمد المنصوری، محمد فایز، إیریک ماندیز، سیف غازی، مهند سالم العنزی، تسوکاسا شیوتانی، محمد شاکر، خالد علی وسعید جمعه، عبد الله سمیر، سعود العبری، أحمد برمان، یحیی نادر، محمد هلال، ناصر الشکیلی، علی البلوشی، محمد عباس، کایو کانیدو، عمر یاسین، خالد الحسانی، أحمد القطیش، خالد البلوشی، بندر الأحبابی، فهد حدید، خالد السعدی، عیسی خلفان و لابا کودجو، لیست آسیایی العین برای بازی با فولاد است.

پدرو امانوئل باتوجه به سرباز شدن چند بازیکن تیمش، مقابل فولاد از چند بازیکن جوان که برای اولین بار در رقابت‌های آسیایی پا به میدان می‌گذارند، استفاده خواهد کرد. ضمن این که ایریک ماندیز و عمر یاسین نیز دو بازیکن خارجی جدید العینی ها برای مصاف با فولاد هستند.

العین که یکی از تیم‌های مطرح قاره آسیا بوده است، قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را به عنوان مهمترین عنوان در کارنامه دارد. این باشگاه اماراتی همچنین عنوان نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۰۵ و لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۶ را هم در کارنامه دارد.

این تیم اماراتی در فصل ۲۰۱۸ و در جام باشگاه‌های جهان نیز موفق شد، به نایب قهرمانی برسد. این تیم تاکنون ۱۳ بار در بالاترین سطح لیگ امارات به قهرمانی رسیده ‌است. همچنین باشگاه العین سابقه هفت قهرمانی در جام رییس دولت امارات، چهار قهرمانی در سوپر جام امارات و یک قهرمانی در جام اتصالات امارات را در کارنامه افتخارات خود دارد.

همچنین قلعه جهیل به عنوان نماد باشگاه العین در نظر گرفته شده است زیرا نمایشگر تاریخچه این شهر اماراتی است. این نماد در سال ۱۹۸۰ رسما به عنوان یک لوگو برای این باشگاه مشخص شد. العین امارات به دلیل قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۰۳، یک ستاره را بر لوگو تیم خود چسبانده است. مدیرعاملی این باشگاه اماراتی را نیز محمد بن زاید آل نهیان بر عهده دارد.

انتهای پیام