به گزارش قلم پرس از تبریز، تراب محمدی امروز در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان، با بیان اینکه اصلاح جامعه بدون اصلاح فرهنگ ممکن نیست، اظهار داشت: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب، از سال ۱۳۷۲ در رابطه با فرهنگ جامعه، تذکر و هشدار داده‌اند، اما این هشدارها جدی گرفته نشده […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، تراب محمدی امروز در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان، با بیان اینکه اصلاح جامعه بدون اصلاح فرهنگ ممکن نیست، اظهار داشت: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب، از سال ۱۳۷۲ در رابطه با فرهنگ جامعه، تذکر و هشدار داده‌اند، اما این هشدارها جدی گرفته نشده است.

 
وی اظهار داشت: مشکلات و آسیب‌هایی که امروز در جامعه شاهد هستیم، نتیجه بی‌توجهی به این هشدارها و همچنین تصمیم‌هایی است که بدون در نظر گرفتن واقعیت‌های جامعه گرفته می‌شود.
 
محمدی با بیان اینکه اعتبارات و اقدامات حوزه فرهنگی، اثربخشی مورد انتظار را نداشته است، افزود: نیازمند بازنگری در سیاست‌ها و برنامه‌های این حوزه هستیم و باید یک حرکت جهادی و انقلابی اتفاق بیفتد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه دیدگاه‌های رهبری در حوزه فرهنگی باید تبیین شود، افزود: اگر بخواهیم نظرات ایشان به عنوان رهبری حکیم مورد توجه قرار گرفته و در مسیر اصلاح فرهنگی حرکت کنیم، لازم است از کارهای سطحی و صوری اجتناب کرده و به عمق مسائل ورود پیدا کنیم.
 
وی با تأکید بر اینکه جلسات کارگروه اجتماعی و فرهنگی باید دستور کار مشخص و کاربردی داشته باشد، گفت: صرف ارائه گزارش در این جلسات کافی نیست و باید بتوانیم برای معضلات فرهنگی، راهکارهای عملیاتی و اثربخش پیش‌بینی کنیم.
 
محمدی تأکید کرد: همه ما اعضای یک مجموعه هستیم و باید از بخشی‌نگری و کار جزیره‌ای اجتناب کرده و با همکاری و هم‌افزایی، به دنبال راه‌حل‌های منطقی و مداخلات موثر در حوزه فرهنگی و اجتماعی باشیم.
 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی هم در این جلسه گزارشی از اهداف، برنامه‌ها و عملکرد این کارگروه ارائه کرد و گفت: کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین اهداف شورای اجتماعی کشور است که در این خصوص با ۱۵ دستگاه استانی تفاهم‌نامه همکاری امضا شده است.
 
بدر شکوهی با بیان اینکه این موضوع مورد تأکید رهبر انقلاب است و تقسیم کار ملی در خصوص آن انجام شده است، افزود: اعتبار تخصیصی به دستگاه‌های طرف تفاهم‌نامه با وزارت کشور در سال جاری، ۴۷ میلیارد ریال است.
 
در این جلسه گزارش گروه‌های کاری “زنان و خانواده”، “ورزش و جوانان” و “مبارزه با مواد مخدر” ارائه شد.

انتهای پیام/