به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی جهانگیری در دیدار با سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز، با اشاره به اراده جدی دو کشور برای استحکام روابط در زمینه‌های مختلف، اظهار داشت: آذربایجان شرقی زمینه‌های بسیار زیادی برای گسترش همکاری‌ها با جمهوری آذربایجان دارد. وی همچنین با بیان اینکه بازسازی اراضی قره باغ، فرصت مناسبی برای […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی جهانگیری در دیدار با سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز، با اشاره به اراده جدی دو کشور برای استحکام روابط در زمینه‌های مختلف، اظهار داشت: آذربایجان شرقی زمینه‌های بسیار زیادی برای گسترش همکاری‌ها با جمهوری آذربایجان دارد.

وی همچنین با بیان اینکه بازسازی اراضی قره باغ، فرصت مناسبی برای توسعه مناسبات اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان است، گفت: مشارکت در بازسازی قره باغ، نقش مهمی در تحکیم ارتباطات منطقه‌ای و توسعه اقتصادی ایفا خواهد کرد.

وی ادامه داد: حضور قدرتمند شرکت‌های ایرانی در بازسازی قره باغ فرصتی مناسب برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور است.

جهانگیری با اشاره به تفویض مسئولیت توسعه تجارت با جمهوری آذربایجان از سوی وزارت صمت به استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: این ماموریت با همکاری تمامی استان‌ها به ویژه استان‌های شمال غرب کشور انجام می‌شود.

سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز هم گفت: مصمم به توسعه و گسترش روابط خود در تمام عرصه‌ها با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

علی‌نقی حسین‌اف در خصوص بازسازی مناطق قره باغ اظهار داشت: دولت جمهوری آذربایجان برای بازسازی این مناطق بودجه ای در نظر گرفته تا زیرساخت های لازم برای حضور شرکت های قدرتمند خارجی در این مناطق را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر راه های مختلف جاده ای، ریلی و هوایی در قره باغ در حال ساخت است، گفت: این مناطق دارای ظرفیت بزرگی در حوزه  انرژی های خورشیدی و آبی است که باید از آن بهره مند شویم.

وی تاکید کرد: برای بازسازی قره باغ به دنبال حضور شرکت های بزرگ جهانی هستیم تا در این منطقه بزرگترین و بی‌نظیرترین کارها انجام گیرد.  

انتهای پیام/۶۰۰۰۱