بازرگانان تُرک خواهان تضمین‌ امنیت سرمایه‌گذاری در تبریز هستند
بازرگانان تُرک خواهان تضمین‌ امنیت سرمایه‌گذاری در تبریز هستند

سرکنسول ترکیه در تبریز با بیان اینکه تلاش ما تعمیق روابط دو کشور دوست و همسایه است، گفت: ضرورت دارد تضمین های لازم برای امنیت سرمایه گذاری در تبریز به بازرگانان ترکیه داده شود. به گزارش قلم پرس،از تبریز،  چتین تانر، سرکنسول کشور ترکیه در تبریز پیش از ظهر امروز در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری […]سرکنسول ترکیه در تبریز با بیان اینکه تلاش ما تعمیق روابط دو کشور دوست و همسایه است، گفت: ضرورت دارد تضمین های لازم برای امنیت سرمایه گذاری در تبریز به بازرگانان ترکیه داده شود.

به گزارش قلم پرس،از تبریز،  چتین تانر، سرکنسول کشور ترکیه در تبریز پیش از ظهر امروز در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز در دانشگاه تبریز اظهار کرد: همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز، فرصت مغتنمی برای توسعه دیپلماسی شهری میان کشورهای منطقه است.

وی  همکاری اقتصادی دوجانبه با ایران خیلی فراتر از ضرورت هاست و نیاز  وافری به افزایش تعاملات اقتصادی بین دو کشور وجود دارد، گفت: بدون شک ایران در سرمایه‌گذاری خارجی و همکاری اقتصادی بدون ترکیه معنی ندارد؛ ارتباط اقتصادی بین دو کشور بسیار خوبی است و این همکاری باید بیشتر شود. 

سرکنسول کشور ترکیه افزود: ارتباط اقتصادی بین ایران و ترکیه یک جایگاه ویژه دارد، البته مشترکات فرهنگی و زبانی بین این دو کشور بسیار زیاد است و این رغبت کارآفرین و تجار را بیشتر می‌کند. 

وی خاطرنشان کرد: مسوولان ایرانی در جذب سرمایه‌گذار تلاش زیادی می‌کنند اما در سرمایه‌گذاری یکسری نگرانی و عدم اطمینان وجود دارد، به طوریکه یک تصور ناامنی در سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد از این رو باید اطمینان خاطر و تضمین‌ها ارائه شود. 

تانر بیان کرد: ارتباط اقتصادی و زیرساخت‌های سازمانی در افزایش و جذب گردشگر بسیار مهم است به طوریکه سفرهای زیادی همراه با ایران وجود داشتیم که عناصر سازنده برای رشد و توسعه اقتصادی ایجاد شد. 

وی یادآور شد: سال گذشته در بیانیه مشترک در نشست ایران و ترکیه صحبت و موافقت‌های ترجیحی و قرادادهای بانکی و بهداشتی و غیره و ایجاد مشوق‌ها و تخفیفات ارائه شده است. 

سرکنسول کشور ترکیه گفت: در کنار بهره‌مندی از ساز و کار و ایجاد ساز و کار منطقه‌ای می‌توان تصمیمات در خصوص تجارت داشت که البته در ششمین نشست بین‌المللی چنین تصمیمات گرفته شده است. 

وی گفت: در کنار رشد فرهنگی ما باید رشد اقتصادی را ایجاد کرد و بنده نیز تمام تلاش خود را برای گسترش روابط اقتصادی و سایر روابط خواهیم داشت. 

پایان پیام/۶۰۰۲۷