بازدید رئیس کل و دادستان دادگستری آذربایجان غربی از زندان مرکزی ارومیه
بازدید رئیس کل و دادستان دادگستری آذربایجان غربی از زندان مرکزی ارومیه

خبرگزاری میزان – ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی به همراه مجیدی دادستان مرکز استان و محمدی مدیر کل زندان‌های استان و جمعی از قضات از زندان ارومیه بازدید کردند. در این بازدید عتباتی و هیئت همراه به صورت چهره به چهره با تعدادی از زندانیان دیدار و به درخواست‌های آن‌ها رسیدگی و دستورات […]

خبرگزاری میزان – ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی به همراه مجیدی دادستان مرکز استان و محمدی مدیر کل زندان‌های استان و جمعی از قضات از زندان ارومیه بازدید کردند.

در این بازدید عتباتی و هیئت همراه به صورت چهره به چهره با تعدادی از زندانیان دیدار و به درخواست‌های آن‌ها رسیدگی و دستورات لازم را صادر کردند.

در حاشیه این بازدید عتباتی در مراسمی که از سوی اداره کل زندان‌های استان به پاس قدردانی از تلاش‌های دستگاه قضایی در اهتمام به بهبود وظعیت زندان‌ها و زندانیان ونیز کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان تشکیل شده بود حاضر و گفت: هدف از این بازدید‌ها اطلاع کامل از وضعیت قضایی زندانیان و اوضاع داخلی زندان و رسیدگی به درخواست‌های زندانیان می‌باشد.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی افزود: یکی از آثار خوب این بازدید‌ها تسهیل در امور آزادی زندانیانی هست که شرایط بهره‌مندی از ارفاقات و تاسیسات قانونی را دارند.

وی در ادامه صحبت‌های خود به اجرای قانون تسری در سازمان زندان‌ها اشاره و آن را به نوعی قدردانی از زحمات پرسنل تلاشگر و خدوم زندان دانست.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی خطاب به کارکنان زندان گفت: باید در همه لحظات از خداوند متعال مدد بخواهیم و خودمراقبتی را همیشه ملاک نظر داشته باشیم چرا که به علت حساسیت کار جای اشتباه و خطا نیست و باید با دقت و همت مضاعف، هم از خودو هم از مجموعه کاری خود صیانت کنید تا خدای نکرده دچار لغزشی یا خطایی نشوید.

وی ادامه داد: یکی از محل‌های خدمت صادقانه و مخلصانه زندان است، کارکنان زندان که با محبوسین که هر کدام مشکلات متعددی دارند در ارتباط هستند و به آن‌ها خدمات می‌دهند و در کنار آن پاسخگویی به خانواده مددجویان هم زحمت کارکنان زندان را چندین برابر می‌کند، اما تفکر اینکه خدمت در زندان یک کار انسانی و ارزشی و خدمت به جامعه هست و نتایجی، چون اصلاح و بازپروری مجرمین واصلاح جامعه را در پی دارد کار را لذت بخش می کند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در پایان گفت، تلاش دادگستری و زندان به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها معطوف است و از تمام امکانات بهره خواهیم گرفت تا فضا ومحیط قابل قبولی در زندان‌ها بسازیم.

نکته قابل توجه این بازدید صحبت‌ها واندرز‌های حکیمانه وپدرانه عتباتی به تعدادی از زندانیان وتذکر وامیدواری دادن به زندانیان بود که به مانند بازدید‌های قبل به مزاق مددجویان هم نشست وبعضی را به تأمل واداشت.

محمدی مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان نیز در این مراسم از مجموعه دستگاه قضایی و در راس آن‌ها رئیس کل دادگستری استان و تمام قضاتی که به صورت مستمر در بهبود وضعیت زندانیان و زندان‌های استان تلاش می‌کنند تقدیر و تشکر نمود و در پایان لوح تقدیری به پاس زحمت‌های این قضات و پرسنل زندان با دستان رئیس کل دادگستری استان، دادستان مرکز استان و مدزر کل زندان‌های استان به آن‌ها اهدا گردید.

 

انتهای پیام/