بازدید استاندار آذربایجان‌ شرقی و معاون وزیر راه و شهرسازی از آزادراه تبریز- ارومیه و ایستگاه راه‌آهن خاوران
بازدید استاندار آذربایجان‌ شرقی و معاون وزیر راه و شهرسازی از آزادراه تبریز- ارومیه و ایستگاه راه‌آهن خاوران

استاندار آذربایجان‌ شرقی به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از پروژه‌های قطعه شش آزادراه تبریز- ارومیه، ایستگاه راه‌آهن خاوران و خط‌آهن تبریز- بستان‌آباد بازدید کرد. خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این بازدیدها، با بیان اینکه خط‌آهن بستا‌ن‌آباد- تبریز، مهم‌ترین […]


استاندار آذربایجان‌ شرقی به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از پروژه‌های قطعه شش آزادراه تبریز- ارومیه، ایستگاه راه‌آهن خاوران و خط‌آهن تبریز- بستان‌آباد بازدید کرد.

خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این بازدیدها، با بیان اینکه خط‌آهن بستا‌ن‌آباد- تبریز، مهم‌ترین مسیر ریلی شمال‌غرب کشور است، گفت: با برنامه‌ریزی منسجم از سفر آتی محترم دولت به آذربایجان‌ شرقی نهایت بهره را خواهیم برد و با تامین اعتبار و تزریق مالی به سیستم پیمانکاری و بخش اجرایی حداکثر تا سه ماه شاهد اتمام و بهره‌برداری از این پروژه خواهیم بود.

وی گفت: این پروژه اولین پروژه ریلی خواهد بود که حداکثر تا اوایل تابستان توسط دولت مردمی آیت‌الله رئیسی به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۴۸۰ کیلومتر آزادراه برای آذربایجان‌ شرقی طراحی شده که ۴ آزادراه مهم در حال انجام است، افزود: ۶۷۰ کیلومتر بزرگراه هم در برنامه کاری است که ۲۳۰ کیلومتر آن اجرا شده و مابقی طی ۴ سال به اتمام خواهد رسید.

وی اظهار داشت: امیدواریم آزادراه‌های مهم استان که شبکه مواصلاتی و کریدورهای مهم را تکمیل می‌کند، تعهدات دولتی آن به صورت مستمر تامین شده و تعهدات بخش خصوصی هم به منصه ظهور برسد تا در مدت زمان مشخص شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌ها باشیم.