بازدید از پیش تعیین نشده دادستان شهرستان اشکذر از کشتارگاه دام
بازدید از پیش تعیین نشده دادستان شهرستان اشکذر از کشتارگاه دام

خبرگزاری میزان – محمدجواد زارع بیدکی، دادستان اشکذر در استان یزد در بازدیدی از پیش تعیین نشده از قسمت‌های مختلف ذبح دام، استحصال، نگهداری، پیش سرد و نحوه بازرسی بهداشتی لاشه‌ها کشتارگاه دام شهرستان بر لزوم توجه جدی به سلامت و امنیت غذایی مردم تاکید کرد. وی افزود: سلامت دام، وضعیت مناسب کشتارگاه و حمل […]

خبرگزاری میزان – محمدجواد زارع بیدکی، دادستان اشکذر در استان یزد در بازدیدی از پیش تعیین نشده از قسمت‌های مختلف ذبح دام، استحصال، نگهداری، پیش سرد و نحوه بازرسی بهداشتی لاشه‌ها کشتارگاه دام شهرستان بر لزوم توجه جدی به سلامت و امنیت غذایی مردم تاکید کرد.

وی افزود: سلامت دام، وضعیت مناسب کشتارگاه و حمل و عرضه بهداشتی گوشت که می‌تواند در جلوگیری از شیوع بیماری‌ها و سلامت همشهریان نقش موثری داشته باشد باید مدنظر دست اندرکاران امر قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش ناظر ذبح شرعی در کشتار دام تصریح کرد: طبق ماده ۴ قانون نظارت بر ذبح و صید شرعی مصوب مجلس شورای اسلامی در همه کشتارگاه‌های دام و طیور و مراکز فرآوری، می‌بایست ناظرین شرعی حضور موثرداشته و با همکاری عوامل بهداشتی و اجرایی در راستای تولید غذای حلال و طیب تلاش کنند.

زارع بیدکی افزود: این کشتارگاه از وضعیت مناسبی طبق مشاهده‌های انجام شده و گزارشات صورت گرفته برخوردار نمی‌باشد که به مسئولین کشتارگاه توصیه می‌شود ظرف مدت یک ماه در جهت رفع نواقص اقدام در غیر این صورت گرفتار تعقیبات شدید قضایی خواهند شد.

 

انتهای پیام/