ایران صاحب مدیریت نوین کنترل بیماری کرونا در جهان است/ صادرات واکسن در آینده نزدیک
ایران صاحب مدیریت نوین کنترل بیماری کرونا در جهان است/ صادرات واکسن در آینده نزدیک

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در آیین رونمایی از واکسن نوترکیب دانشگاه بقیهالله (عج) و آغاز فرآیند کارآزمایی بالینی واکسن «نورا» که صبح امروز صبح امروز یکشنبه ۶ تیرماه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: وقتی کرونا امد ما نداشته […]

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در آیین رونمایی از واکسن نوترکیب دانشگاه بقیهالله (عج) و آغاز فرآیند کارآزمایی بالینی واکسن «نورا» که صبح امروز صبح امروز یکشنبه ۶ تیرماه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: وقتی کرونا امد ما نداشته های زیادی را رغم می زدیم و وقتی نگاه می‌کردیم محاسبات دشمنان برای بهم ریختن کشور ما غلط نبود، سیل و زلزله و تحریم و کمبودهای فراوان و خزانه خالی، اما آنها به داشته‌های ما فکر نکرده بودند.

وی ادامه داد: مهمترین داده ما اعتقادات مذهبی ماست آنها نمی‌دانستند، ما ملت بزرگ و فداکاری داریم که در همه صحنه‌ها حضور موثر دارند، آنها نمی دانستند که ما بعد از ۸ سال جنگ حتی میلیمتری از زمین را در میز مذاکره ندادیم. آنها نمی دانستند که ما رهبر فرزانه‌ای داریم که در هدایت و حمایت یگانه عالم است که حتی با وجود اشتباهاتی که داشتیم از ما حمایت می‌کند.

وزیر بهداشت گفت: این روزها برای من از بهترین روزهاست روزهایی که شاهد افتخارات فراوانی در عرصه ساخت واکسن ملی هستیم. امروز داشته‌هایمان با تصاعد افزایش یافته و نیاز به تخت بستری نداریم و در هیچ بیمارستانی کمبود اکسیژن نداریم. 

نمکی افزود: در این سالهای تحریم بیمارستان‌های متعددی ساخته شد و به جای نداشته‌های روزهای اول بیش از ۲ هزار آزمایشگاه داریم و صاحب مدیریت نوین کنترل بیماری هستیم و در پیک چهارم با وجود شیوع ویروس کرونا انگلیسی شاهد کاهش مرگ و میر کمتری بودیم.

وی با اشاره به انواع واکسن‌های تولیدی در داخل کشورمان گفت: ما در ماه‌های آینده نه تنها کمبود واکسن نداریم بلکه می‌توانیم واکسن را صادرات و به کشورهای فقیر هدیه کنیم.

انتهای پیام/