ایران – سوریه؛ سومین پرده از نمایش اسکوچیچ با تیم ملی
ایران – سوریه؛ سومین پرده از نمایش اسکوچیچ با تیم ملی

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدارش در سال ۱۴۰۰ به مصاف تیم ملی سوریه می‌رود. دو تیم امروز (دهم فروردین) در دیداری دوستانه از ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند. این دیداری برای آماده‌سازی هر چه بهتر ایران و سوریه برای ادامه رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در […]

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدارش در سال ۱۴۰۰ به مصاف تیم ملی سوریه می‌رود. دو تیم امروز (دهم فروردین) در دیداری دوستانه از ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند. این دیداری برای آماده‌سازی هر چه بهتر ایران و سوریه برای ادامه رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا برگزار می‌شود که خردادماه سال جاری انجام می‌شود.

در سال‌های گذشته ایران و سوریه در رقابت‌های مختلفی مقابل هم به میدان رفته‌اند. تقابل این دو تیم در انتخابی جام جهانی روسیه در هر دو بازی رفت و برگشت با تساوی تمام شد اما با تغییر کادرفنی ایران و روی کار آمدن ویلموتس، تیم ملی در دیداری دوستانه در خرداد ۹۸ سوریه را با شکست سنگین پنج بر صفر رو به رو کرد.

از آن زمان تاکنون، سرمربیان هر دو تیم تغییر کرده‌اند و فعلا سوریه در انتخابی جام‌جهانی شرایط به مراتب بهتری نسبت به ایران دارد.

تیم ملی ایران

دراگان اسکوچیچ سومین تجربه مربیگری خود برای تیم ملی ایران را در برابر سوریه پشت سر خواهد گذاشت. او تا قبل از این توانسته با شکست دادن ازبکستان و بوسنی، رکورد صددرصد پیروزی با ایران را از خود به جای بگذارد. تمام تلاش این سرمربی کروات آماده کردن تیمی از بهترین بازیکنان ایرانی برای حضور در انتخابی جام جهانی و شکست دادن عراق و بحرین است.

به جز چند بازیکن که به علت مصدومیت یا محدودیت‌های سفر در دوران انتشار ویروس کرونا قادر به همراهی تیم ملی نبوده‌اند، اسکوچیچ اکثر فوتبالیست‌های شاخص حاضر در داخل و خارج ایران را دعوت کرده است که البته در برخی از پست ها انتقادهایی وجود داشت.

با این حال، بازگشت طارمی، آزمون، بیرانوند و … به تیم ملی در این اردو نسبت به اردوی آبان ۹۹، خبر خوبی برای اهالی فوتبال ایران است. این سرمربی کروات همانند اردوهای گذشته از چندین بازیکن جوان و کمتر شناخته شده نیز دعوت کرده است که باید دید حضورشان در تیم ملی چه نتایجی را به دنبال خواهد داشت.

با توجه به اعطای میزبانی گروه سوم انتخابی جام جهانی در آسیا به بحرین، اسکوچیچ و تیمش کار بسیار دشواری برای راهیابی به مرحله بعد دارند و باید از همین بازی های دوستانه برای افزایش کیفیت و آمادگی تیم ملی بهره ببرند.

تیم ملی سوریه

تیم ملی سوریه به تازگی در دیداری دوستانه مقابل بحرین به میدان رفت که با نتیجه سه بر یک شکست خورد تا برخی از رسانه‌های و هواداران سوری به انتقاد از سرمربی تیمشان بپردازند. با این حال نبیل معلول که سابقه صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ با تیم ملی تونس را در کارنامه دارد، همراه با سوریه در گروه نخست جام جهانی نتایج درخشانی کسب کرده و بالاتر از چین، در رده نخست قرار دارد.

سوریه تقریبا به مرحله سوم جام جهانی صعود کرده و از الان آماده سخت‌ترین مرحله این مسابقات می‌شود تا کار ناتمام دوره گذاشته را در این دوره تکمیل کند. آن‌ها چهار سال قبل در آخرین بازی پلی آف انتخابی جام جهانی مقابل اروگوئه شکست خوردند و از صعود به جام جهانی بازماندند.

در این دیدار عمر السوما (به علت مصدومیت) و عمر الخربین (محرومیت مادام العمر از تیم ملی) به عنوان دو مهاجم سرشناس حضور ندارند اما سایر بازیکنان اصلی سوریه به تهران آمده‌اند. این دیدار از حیث نتیجه و آمادگی برای سوریه اهمیت بسیار زیادی دارد.

انتهای پیام