اولین جلسه رسیدگی الکترونیک در شورای حل اختلاف گلستان برگزار شد
اولین جلسه رسیدگی الکترونیک در شورای حل اختلاف گلستان برگزار شد

احمد جعفری، رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان در گفت‌وگو با میزان از برگزاری اولین جلسه رسیدگی الکترونیک در شورای حل اختلاف این استان خبر داد و بیان کرد: در رسیدگی الکترونیک، طرفین پرونده به صورت تصویری در جلسه رسیدگی شورا شرکت می‌کنند. رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان خاطرنشان کرد: نخستین جلسه رسیدگی الکترونیک […]

احمد جعفری، رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان در گفت‌وگو با میزان از برگزاری اولین جلسه رسیدگی الکترونیک در شورای حل اختلاف این استان خبر داد و بیان کرد: در رسیدگی الکترونیک، طرفین پرونده به صورت تصویری در جلسه رسیدگی شورا شرکت می‌کنند.

رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان خاطرنشان کرد: نخستین جلسه رسیدگی الکترونیک در پرونده‌ای با موضوع مطالبه طلب در شعبه ۱۳ شورای حل اختلاف گرگان برگزار شد.

وی افزود: متهم این پرونده در زندان گرگان است و به صورت تصویری در جلسه رسیدگی شرکت کرد و دفاعیات و اظهارات خود را ارائه داد.

 

بیشتر بخوانید:

جعفری گفت: کاهش اطاله دادرسی، کاهش هزینه‌های سیستم قضایی، افزایش کیفیت رسیدگی‌ها و تضمین سلامت زندانیان و همکاران ما در شورای حل اختلاف از دیگر مزایای این طرح است.

رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان با بیان این که استفاده از دادرسی الکترونیک می‌تواند جایگزین مناسبی برای دادرسی‌های حضوری باشد، گفت: در علی آباد کتول و گنبدکاووس هم به زودی امکان برگزاری دادگاه‌های الکترونیک فراهم می‌شود.

استفاده از سامانه‌های مخابراتی و رایانه‌ای از مواردی است که در مواد ۱۷۵ و ۶۵۹ قانون آیین دادرسی کیفری و همچنین ماده ۲۵ آیین‌نامه نحوه استفاده از سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی تاکید شده است.

انتهای پیام/