اهتمام دستگاه قضایی آذربایجان غربی در جهت نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش
اهتمام دستگاه قضایی آذربایجان غربی در جهت نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش

خبرگزاری میزان – ماموستا کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه با ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کرد. رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در این دیدار بیان داشت: هدف دستگاه قضایی استان خدمت به مردم بر اساس منویات مقام معظم رهبری است که در سند تحول دستگاه قضایی هم […]

خبرگزاری میزان – ماموستا کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه با ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کرد.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در این دیدار بیان داشت: هدف دستگاه قضایی استان خدمت به مردم بر اساس منویات مقام معظم رهبری است که در سند تحول دستگاه قضایی هم برآن تاکید موکد شده و چهارچوب اصلی آن اعتماد و رضایتمندی مردم است.

وی با اشاره به جایگاه بالای ائمه جمعه در جامعه و نیز تاکید دین مبین اسلام به صلح وسازش گفت: باید از تمام ظرفیت ائمه جمعه در استان برای نهادینه کردن فرهنگ سازش در جامعه بکوشیم ودعاوی وشکایات مردم را به سمت وسوی سازش واصلاح ذات البین سوق دهیم.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی ادامه داد هسته‌های جهادی بخشایش با مشارکت علما وروحانیون وراهبری آن‌ها باید شکل بگیرند و برای حل و فصل پرونده‌های مهم تلاش نمایند؛ لذا ائمه جمعه در این زمینه می‌توانند یاری کننده بسیار خوبی برای دستگاه قضایی استان باشند خصوصا برادران اهل تسنن که در سال‌های اخیر هم در زمینه سازش بسیار فعال وتاثیر گذار بوده اند.

ماموستا کلشی نژاد ضمن تقدیر از زحمات رئیس دادگستری استان آذربایجان غربی و قضات و کارکنان دادگستری گفت: مجموعه دستگاه قضایی استان شجاعانه و با قاطعیت در مقابل مجرمان ایستاده اند وبا آن‌ها برخورد قانونی می‌کنند و مردم عملکرد دادگستری استان را مثبت ارزیابی می‌کنند.

کلشی نژاد افزود: نه تنها نهاد ائمه جمعه بلکه همه مردم از قضات سلیم النفس وشجاع که بدون هیچ گونه تاثیرپذیری با فساد مبارزه می‌کنند و مجرمین را به سزای عملشان می‌رسانند حمایت می‌کنند ودر کنار آن‌ها هستند.

 

انتهای پیام/