امنیت و آرامش امروز کشور را مدیون ایثارگری شهدا هستیم
امنیت و آرامش امروز کشور را مدیون ایثارگری شهدا هستیم

شهردار تبریز گفت: امنیت و آرامش امروز کشور را مدیون ایثارگری شهدا هستیم.

به گزارش قلم پرس، پیکر شهید امیر سرتیب دوم خلبان، محمدرضا رحمانی خلبان هواپیمای میگ ۲۹ ارتش امروز با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان استانی و کشوری و نیروهای مسلح در تبریز تشییع شد.

ایرج شهین باهر شهردار تبریز با حضور در این مراسم ضمن تبریک و تسلیت شهادت این خلبان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش گفت: این عزیزان با تلاش و نثار جان خود برای امنیت و رفاه کشور تلاش می کنند و امروز هرچه داریم از تلاش های این نیروها در عرصه های مختلف امنیتی و دفاعی است.

او با بیان اینکه شهدای والامقام انقلاب اسلامی در راه وطن و برای امنیت هموطنان با جانشان معامله می کنند، افزود: آنها با نثار خونشان تلاش می کنند این کشور به اهداف از پیش تعیین شده برسد.

شهردار تبریز افزود: این عزیزان الگوی تمام مسئولان و مدیران هستند و باید راهشان تداوم داشته باشد. شهدا به همه کسانی که مسئولیت قبول کرده اند می آموزند که باید تا پای جان برای حل مشکلات و رفاه و آبادانی کشور تلاش کنند.

 نماز این شهید والامقام امروز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان به امامت حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز اقامه شد.

روز چهارشنبه ۴ دی ماه سال جاری یک فروند جنگنده میگ ۲۹ ارتش در حین انجام مأموریت در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد.

در این سانحه به دلیل شرایط بد جوی و اعزام تیم‌های مختلف جستجوگر از تکاوران و یگان‌های هوانیروز ارتش و سپاه، هلال احمر، کوهنوردان محلی و مردم منطقه، شناسایی محل سقوط جنگنده و یافتن اطلاعات از وضعیت خلبان به سختی انجام شد که سرانجام ظهر جمعه، شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی محرز شد.

 این خلبان شجاع در سال ۱۳۷۳ به استخدام نیروی هوایی ارتش در آمد و دوره‌های مقدماتی و تکمیلی خلبانی خود را زیر نظر خلبانان خبره ارتش طی کرد.

او پس از پایان دوره خلبانی به عنوان خلبان جنگنده اف ۵ در نیروی هوایی مشغول به انجام وظیفه در حراست از آسمان ایران اسلامی شد و پس از آن با طی دوره خلبانی هواپیمای میگ ۲۹، خدمت صادقانه خود را با این جنگنده در پایگاه شهید فکوری تبریز ادامه داد.

خلبان شهید محمد رضا رحمانی، یکی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که با روحیه جهادی و با انجام صدها مرحله پرواز در مأموریت‌های مختلف کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.