امدادرسانی راهداران آذربایجان‌شرقی به ۷۲۳ خودرو گرفتار در برف و کولاک
امدادرسانی راهداران آذربایجان‌شرقی به ۷۲۳ خودرو گرفتار در برف و کولاک

به گزارش قلم پرس، غلامرضا رسول زاده، روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با تلاش راهداران T گردنه صائین و راه ارتباطی اهر – کلیبر که روز گذشته بر اثر کولاک بسته شده بود، بازگشایی شد و هم اکنون تردد در آن ها با زنجیرچرخ امکان پذیر است. وی اظهار داشت: شب […]

به گزارش قلم پرس، غلامرضا رسول زاده، روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با تلاش راهداران T گردنه صائین و راه ارتباطی اهر – کلیبر که روز گذشته بر اثر کولاک بسته شده بود، بازگشایی شد و هم اکنون تردد در آن ها با زنجیرچرخ امکان پذیر است.

وی اظهار داشت: شب گذشته راهداران استان به ۴۶ نفر از مسافران گرفتار در برف و کولاک در راه های مختلف استان کمک رسانی کرده و آنان را در راهدارخانه ها اسکان دادند.

معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در این مدت یک هزار راه روستایی استان از سوی راهداران برفروبی شده است، گفت: روز گذشته با تلاش راهداران راه ارتباطی ۲۰۰ روستای مسدود شده در اثر بارش برف بازگشایی شده بود که کولاک شب گذشته دوباره راه ارتباطی آن ها را بست.

رسول زاده، ادامه داد: این روستاها بیشتر در مناطق کوهستانی و سخت عبور شهرستان های سراب، اهر، هشترود، ورزقان، چاراویماق، هوراند و کلیبر قرار دارند و تلاش می شود با فروکش کردن کولاک راه ارتباطی آن ها بازگشایی شود.

وی یادآوری کرد: در عملیات زمستانی در جریان بارش‌ های روزهای اخیر ۴۴ هزار کیلومتر-باند از راه‌های استان با استفاده از ۲۲ هزار تن مخلوط نمک و شن توسط گروه‌های راهداری، برف روبی و نمک و شن پاشی شد.

معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر آغاز بارش برف از شامگاه امروز تا پایان روز پنجشنبه، از مردم و مسافران خواست از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

رسول زاده، افزود: مسافران در صورت ضرورت قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگوست، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب و از اپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضعیت آب و هوایی جاده ها استفاده کنند.