اقتصاد بانک محور بیشترین ضربه را به کشور زده است
اقتصاد بانک محور بیشترین ضربه را به کشور زده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: دولت از کمبود منابع مالی و ناترازی سیستم بانکی رنج می برد، در ساختار سنتی اقتصاد ایران متاسفانه اقتصاد، بانک محور بوده و این بیشترین ضربه را به کشور زده است. به گزارش قلم پرس،از تبریز، محمد کلامی امشب در نخستین دوره آموزشی معاونان و کارشناسان سرمایه‌گذاری […]معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: دولت از کمبود منابع مالی و ناترازی سیستم بانکی رنج می برد، در ساختار سنتی اقتصاد ایران متاسفانه اقتصاد، بانک محور بوده و این بیشترین ضربه را به کشور زده است.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، محمد کلامی امشب در نخستین دوره آموزشی معاونان و کارشناسان سرمایه‌گذاری و گردشگری کشور اظهار کرد: بر این موضوع واقف هستیم که دولت از کمبود منابع مالی و ناترازی سیستم بانکی رنج می برد، در ساختار سنتی اقتصاد ایران متاسفانه اقتصاد، بانک محور بوده و این بیشترین ضربه را به کشور زده است.

وی افزود: اگر فکری برای استفاده از روش‌های دیگر برای تامین مالی نکنیم، شاخص ‌های مالی پایین آمده و شاهد از دست دادن ظرفیت گردشگری کشور خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی ادامه داد: گردشگری صنعتی است که به توسعه پایدار ختم می شود و رویکردی سالم دارد. از مزیت‌های مهم آن می توان به پایین بودن خطر زیست محیطی اشاره کرد، لذا هدف گذاری کردیم تا بتوانیم در چند سال آینده استان را به قطب گردشگری کشور تبدیل کنیم.

کلامی اظهار داشت: پروژه های بسیاری توسط بخش خصوصی در استان، در حال سرمایه گذاری اند، آذربایجان شرقی این قابلیت را دارد تا گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را جذب کند، چراکه موقعیت جغرافیایی آن نیز بسیار ویژه و مهم است. لذا در تلاشیم تا در کوتاه ترین مدت ممکن در بین چهار استان برتر گردشگری باشیم.

پایان پیام/