به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، شهریار فتحی شهریار فتحی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بناب اظهار داشت: ۴۲۳ واحد تولیدی کوچک و بزرگ در شهرستان بناب فعال بوده و ۵ هزار و ۷۰۰ نفر در این واحدها مشغول به کار هستند. وی، با اشاره به سیمای اقتصادی شهرستان بناب اظهار کرد: […]

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، شهریار فتحی شهریار فتحی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بناب اظهار داشت: ۴۲۳ واحد تولیدی کوچک و بزرگ در شهرستان بناب فعال بوده و ۵ هزار و ۷۰۰ نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.

وی، با اشاره به سیمای اقتصادی شهرستان بناب اظهار کرد: این شهرستان در کنار ظرفیت بالای تولید فولاد در بحث کشاورزی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد و فعالیت چندین واحد فرآوری کشمش باعث شده تا هر سال صادرکنندگان نمونه کشوری و ملی از این شهرستان انتخاب شوند.

وی همچنین با اشاره به صادرات ۱۷۷ هزار تنی انواع محصولات طی ۹ ماه گذشته از شهرستان بناب تصریح کرد: میزان صادرات محصولات از لحاظ وزنی ۳۰ درصد و از لحاظ ارزش دلاری ۸۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع شهرستان بناب با اشاره به افزایش یکصد هکتاری ظرفیت شهرک صنعتی بناب افزود: ظرفیت موجود به جهت خیل زیاد متقاضیان جوابگو نبود و توسعه ۲۰۰ هکتاری دیگر شهرک صنعتی در شهرستان در حال مطالعه است.

فتحی شهرستان بناب را یکی از شهرهای دارای تنش آبی ذکر کرد و گفت: امروز در بخش آب شرب، کشاورزی و صنعتی با چالش بزرگی مواجه هستیم.

این گزارش حاکی است، در ادامه این جلسه مسائل و مشکلات تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان طرح و پس از بررسی مسائل و مشکلات آنها دستورات لازم نسبت به رفع موانع این واحدها صادر شد.

پس از پایان جلسه و در ادامه حضور دکتر کلامی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان بناب وی به اتفاق جمعی از مدیران کل استان و مسئولین شهرستان از واحدهای خشکبار شکوه بناب، آذرتاک، مجتبی بناب، شرکت صنایع غذایی مانی و مجتمع فولاد ظفر بناب بازدید و از نزدیک با مسائل و مشکلات این واحدها آشنا شدند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۴