«اشرف غنی» وارد تاجیکستان شد+تصاویر
«اشرف غنی» وارد تاجیکستان شد+تصاویر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان از  «محمد اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان که به منظور انجام سفر رسمی و شرکت در نهمین کنفرانس «قلب آسیا – روند استانبول» در راس یک هیئت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی صبح امروز وارد «دوشنبه» شد، در محل «قصر ملت» استقبال رسمی […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان از  «محمد اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان که به منظور انجام سفر رسمی و شرکت در نهمین کنفرانس «قلب آسیا – روند استانبول» در راس یک هیئت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی صبح امروز وارد «دوشنبه» شد، در محل «قصر ملت» استقبال رسمی به عمل آورد.

رحمان با ابراز خیر مقدم به اشرف غنی، اظهار امیدواری کرد که این سفر برای روابط دوجانبه میان «دوشنبه» و «کابل» و همچنین کمک به حل و فصل مسالمت آمیز مسئله افغانستان نتایج مثبت در پی خواهد داشت.

رئیس جمهور افغانستان نیز از همتای تاجیک خود جهت میزبانی از هیئت رسمی افغانستان و نهمین کنفرانس «قلب آسیا – روند استانبول» تشکر و قدردانی کرد.

پس از مراسم استقبال رسمی، مذاکرات خصوصی رحمان و اشرف غنی برگزار شده و سپس هیئت های رسمی دو کشور مذاکرات انجام خواهند داد.

در پایان مذاکرات هیئت های رسمی تاجیکستان و افغانستان تعدادی از اسناد همکاری به امضا خواهد رسید و بیانیه مشترک روسای جمهور دو کشور پخش خواهد شد.

فردا رحمان و غنی در مراسم افتتاح نهمین کنفرانس «قلب آسیا – روند استانبول» شرکت و سخنرانی خواهند کرد.

انتهای پیام/.