اسکان موقت بیش از ۳ هزار حادثه دیده سیل گلستان
اسکان موقت بیش از ۳ هزار حادثه دیده سیل گلستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از اسکان موقت بیش از سه هزار حادثه دیده سیل در این استان خبر داد. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی هروی امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان در خصوص آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان استان اظهار کرد: تا امروز سه هزار و ۹۴۷ […]

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از اسکان موقت بیش از سه هزار حادثه دیده سیل در این استان خبر داد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی هروی امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان در خصوص آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان استان اظهار کرد: تا امروز سه هزار و ۹۴۷ نفر از مردم سیل زده استان گلستان اسکان موقت داده شده‌اند.

وی ادامه داد: بخشی از منازل در استان دچار آبگرفتگی شد که تخلیه آب هفت هزار و ۹۰۰ منزل انجام شد و با توجه به بارش برف در ارتفاعات استان و گرفتار شدن خودروها در برف، ۲۸۰ مورد رهاسازی خودرو از این محورها را اجرا کرده‌ایم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان تصریح کرد: بیش از یک هزار و ۲۸۰ نفر نیروی امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر استان در حال حاضر در این حوادث در استان در تلاش هستند تا به مردم امدادرسانی کنند.

هروی در خصوص توزیع اقلام مورد نیاز استان تصریح کرد: ۲۰ هزار و ۷۰۰ قرص نان را تا امروز توزیع کرده‌ایم و ۲۰۰ کیلوگرم برای منطقه عشایری ارسال کرده و به دست مردم رسانده‌ایم.

وی تاکید کرد: حدود دو هزار و ۴۸۳ بسته غذایی توزیع کرده‌ایم و ۵۰۰ پکیج غذایی یک ماهه، ۶۰۰ پکیج غذایی ۷۲ ساعته از تهران برای استان ارسال شده و بیش از چهار هزار پتو در استان در حال تخلیه شدن است.

وی خاطرنشان کرد: تمام توان و تجهیزات استان بسیج شده تا بهترین خدمت‌رسانی به هم‌استانی‌های حادثه دیده انجام شود.