استقلال ۳ – تراکتورسازی ۰ / تراکتورسازان در مقابل استقلال بازی را واگذار کردند
استقلال ۳ – تراکتورسازی ۰ / تراکتورسازان در مقابل استقلال بازی را واگذار کردند

تراکتورسازی تبریز با نتیجه ۳ بر صفر نتیجه را در مقابل استقلال تهران واگذار کرد تا اولین باخت تراکتورسازان با جان توشاک رقم بخورد. دیدار تیم‌های فوتبال استقلال ‌و تراکتورسازی از سری رقابت‌های هفته سوم لیگ برتر از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی در حضور بیش از  ۷۰ هزار نفر آغاز شد و در […]

تراکتورسازی تبریز با نتیجه ۳ بر صفر نتیجه را در مقابل استقلال تهران واگذار کرد تا اولین باخت تراکتورسازان با جان توشاک رقم بخورد.

دیدار تیم‌های فوتبال استقلال ‌و تراکتورسازی از سری رقابت‌های هفته سوم لیگ برتر از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی در حضور بیش از  ۷۰ هزار نفر آغاز شد و در نهایت بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

استقلال با این پیروزی ۵ امتیازی شد و به رده چهارم جدول صعود کرد. تراکتورسازی هم با ۲ امتیاز در رده چهاردهم جدول جای گرفت. تراکتورسازی که در دو بازی قبلی خود نتوانسته بود نتیجه خوبی بگیرد امیدوار بود با حضور مسعود شجاعی و اشکان دژاگه شرایط بهتری پیدا کند اما حضور این دو بازیکن هم تاثیری در عملکرد تراکتورسازی نداشت و این تیم در سومین بازی خود با شکست سنگین بدرقه شد. استقلال در شرایطی در این بازی برنده شد که از دو بازیکن خارجی خود برای اولین بار استفاده می‌کرد. همچنین مرتضی تبریزی هم در اولین بازی خود توانست برای استقلال گلزنی کند.

داور: مهدی سیدعلی‌

کمک‌داور‌:  حسن ظهیری، تورج عیوض محمدی و جواد محمدی

کارت زرد: میلاد زکی پور( استقلال) علی عبدالله زاده (تراکتورسازی)

کارت قرمز: –

گل: علی عبدالله‌زاده(۱۳) گل به خودی برای استقلال و مرتضی تبریزی (۲۸) و فرشید اسماعیلی( ۵۲)

ترکیب استقلال

مهدی رحمتی، فرشاد محمدی مهر، آرمین سهرابیان، پژمان منتظری، میلاد زکی پور، علی کریمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی(۸۰- نیومایر)، ووریا غفوری( ۵۵- الحاجی گرو)، مرتضی تبریزی و روح الله باقری( ۷۲- خسرو حیدری)

سرمربی: وینفرد شفر

ترکیب تراکتورسازی

محسن فروزان، محمد طیبی، علی عبدالله زاده، محمد اهل شاخه، دانیال اسماعیلی فر، رضا شربتی، مسعود شجاعی(۵۶- علی طاهران)، علیرضا نقی‌زاده( ۷۹- احسان پهلوان)، اشکان دژاگه، هری فوریستر(۴۹- یوکیتا) و آنتونی استوکس

سرمربی: جان توشاک

دقایق حساس:

 

دقیقه ۱: ضربه سر زیبای روح الله باقری در موقعیت ایده آل به تبریزی رسید اما ضربه او آرام بود و راهی به دروازه نداشت.

دقیقه ۵ : سانتر زکی پور از سمت چپ با دفع ناقص فروزان همراه شد اما بازیکنی در صحنه حضور نداشت تا کار تراکتورسازی را تمام کند.

دقیقه ۱۷ : ضربه دانیال اسماعیلی فر با سیو زیبای رحمتی به کرنر رفت.

دقیقه ۳۲ : علی کریمی پاس مرتضی تبریزی را به زیبایی قطع کرد اما ضربه اش با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه ۳۸ : دریبل دو طرفه زیبای وریا با ضربه روح الله باقری به بیرون رفت و در حالی که او به شدت به این صحنه اعتراض داشت داور خطای پنالتی تشخیص نداد.

دقیقه ۴۵+۲: پاس به بیرون روح الله باقری با ضربه سر با خروج اشتباه فروزان همراه شد و شانس آورد که دروازه اش باز نشد.

دقیقه ۴۷ : فرار عالی فرشید اسماعیلی با سانتر دقیق او همراه شد اما ضربه سر مرتضی تبریزی به راحتی در دستان فروزان قرار گرفت.

دقیقه ۶۱ : حرکات ترکیبی بازیکنان استقلال با سانتر زیبای زکی پور همراه شد اما در دهانه دروازه مدافعان تراکتورسازی این توپ را دفع کردند.

دقیقه ۷۵:  استوکس با یک چرخش ضربه اش را به سمت دروازه زد اما توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه ۸۵: دژاگه خط دفاع استقلال را بهم ریخت و پاس او به سوگیتا با ضربه بی دقت این بازیکن همراه شد.

دقیقه  ۸۷ : پاس نویمایر تبریزی را در موقعیت تک به تک قرارداد اما ضربه این بازیکن در دستان فروزان قرار گرفت.

 

 

 

شرح گل:

استقلال ۱ تراکتورسازی ۰ ( دقیقه ۱۳، علی عبدالله زاده): توپ دزدی زیبای روح الله باقری با سانتر زمینی این بازیکن همراه شد که توپ قبل از اینکه به تبریزی برسد توسط عبدالله زاده با گل به خودی همراه شد.

استقلال ۲ تراکتورسازی ۰ ( دقیقه ۲۸، مرتضی تبریزی): در دقیقه ۲۷ پاس پشت پای زیبای فرشید اسماعیلی با ضربه زیر طاقی تبریزی به گل دوم استقلال تبدیل شد.

استقلال ۳ تراکتورسازی ۰ ( دقیقه ۵۱، فرشید اسماعیلی): اشتباه مسعود شجاعی باعث شد توپ به فرشید باقری برسد و این بازیکن توپ را به فرشید اسماعیلی داد و شوت از پشت محوطه جریمه او به زیبایی وارد دروازه تراکتورسازی قرار گرفت.

 

 

شرح بازی:

استقلال نیمه اول را کاملا برتر از حریف خود شروع کرد و اگر خوش شانس بود زودتر دقیقه ۱۲ می توانست به گل برسد اما در یکی دو مورد بی دقتی مهاجمان مانع از این اتفاق شد.
در دقیقه ۱۲ اما سانتر روح الله باقری به روی دروازه با گل به خودی علی عبدالله زاده وارد دروازه تراکتورسازی شد تا استقلال خیلی زود از حریف خود جلو بیفتد.
حملات استقلال بعد از گل اول دوباره ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ۲۷ پاس پشت پای زیبای فرشید اسماعیلی با ضربه دیدنی مرتضی تبریزی وارد دروازه تراکتورسازی شد.
بعد از این گل تراکتورسازی جلو کشید و چند بار روی حرکات تکنیکی مسعود شجاعی روی دروازه استقلال خطر ایجاد کرد اما این موقعیت ها در حدی نبود که دروازه استقلال باز شود.

استقلالی ها نیمه دوم را نیز بهتر از حریف تبریزی خود آغاز کردند و حریف را تحت فشار قرار دادند. همین پرس خوب آبی ها باعث شد تا شجاعی در ابتدای نیمه مرتکب یک اشتباه مرگبار شود و فرشید اسماعیلی با استفاده از این اشتباه و یک ضربه بغل پای دقیق دروازه فروزان را باز کرد تا آبی ها تعداد گل های زده خود را به عدد ۳ برسانند.
بعد از این گل آبی ها عقب نشینی کردند و در ترکیب خود دست به تغییر زدند تا در ادامه مسابقه به حفظ نتیجه بپردازند. سیاستی که شفر بعد از برد سه گله اتخاذ کرد و باعث شد تا آبی های تهرانی بتوانند حریف خود را کنترل کنند و اولین برد خود را در دیدار با تراکتورسازی ثبت کنند.

 

 

حاشیه ها:

*هواداران استقلال پیش از شروع بازی به شدت محسن فروزان را تشویق کردند.
*لئاندرو پادوانی امروز با حضور در ورزشگاه آزادی بازی استقلال برابر تراکتورسازی را از نزدیک تماشا می کند.
* الحاجی گرو و نویمایر امروز نامشان در لیست ۱۸ نفره استقلال قرار گرفته است.
*از بین بازیکنان تازه وارد استقلال تنها مرتضی تبریزی است که برای بازی با تراکتورسازی در ترکیب استقلال به میدان رفته است.

*در حال حاضر ظرفیت استادیوم آزادی کاملا پر شده است و جایی برای حضور هوادار بیشتر وجود ندارد.

*حنیف عمران زاده، امیرحسین صادقی و محمد نوازی در ورزشگاه آزادی حضور دارند و بازی استقلال از نزدیک تماشا می کنند.

 

بهترین بازیکن:

فرشید اسماعیلی با یک گل و یک پاس گل تردیدی در بهترین بازیکن زمین باقی نگذاشت. او در این بازی نمایش درخشانی داشت و در تمام حملات استقلال نقش مهمی را ایفا کرد هرچند که تبریزی و روح الله باقری هم روز خوبی را پشت سر گذاشتند.