استقرار هیات مستشاری برای اجرای طرح پابند الکترونیکی در مراجع قضایی تهران
استقرار هیات مستشاری برای اجرای طرح پابند الکترونیکی در مراجع قضایی تهران

خبرگزاری میزان – نهمین نشست قضایی به منظور اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم در استفاده از مجازات زندان با رویکرد حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها با دستورکار پایش و اشتغال زندانیان برگزارشد. مسعود ستایشی، قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران در این نشست گفت: از امروز واکسیناسیون کرونا با اولویت مراجع قضایی […]

خبرگزاری میزان – نهمین نشست قضایی به منظور اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم در استفاده از مجازات زندان با رویکرد حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها با دستورکار پایش و اشتغال زندانیان برگزارشد.

مسعود ستایشی، قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران در این نشست گفت: از امروز واکسیناسیون کرونا با اولویت مراجع قضایی طبقه بندی شده آغاز خواهد شد و بازدید از زندان مطابق برنامه ریزی‌های قبلی صورت می‌پذیرد و نتایج آن نیز به قوه قضاییه منعکس می‌شود.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: در رابطه با پرداخت هزینه اعسار زندانیان معسر و بی بضاعت، این هزینه‌ها پرداخت شده و ضرورت دارد در کنار ستاد دیه و حمایت از زندانیان، ستادی تشکیل شود تا کاهش جمعیت کیفری زندانیان سرعت بیشتری پیدا کند.

 

بیشتر بخوانید:

محسن مقدس، بازرس ویژه رئیس کل نیز در این جلسه گفت: با تلاش در دادسرای انقلاب و دادسرای ارشاد تیم جهادی مستقر شده و هیات مستشاری در ۱۵۰۰ پرونده برای اجرای طرح پابند الکترونیکی در مراجع قضایی مستقر شده و در حال کار هستند. به‌طوری که در سال گذشته مطابق دستورالعمل اعلامی با طرح مشکلات زندانیان در مراجع قضایی تعداد ۹۴ نفر از محکومان مالی با موضوع پرداخت مهریه بودند، به ۶۴ نفر رسیده است.

ستایشی همچنین ضمن تبیین اهمیت کاهش جمعیت کیفری گفت: با ایجاد دفاترخدمات قضایی حاضر در زندان دسترسی زندانیان آسان‌تر شده است و اطلاعات ناجا درمورد اثرانگشت و شناسایی متهمان، ذی قیمت است که درجهت پایش زندانیان موثر هست.

هر یک از اعضاء در این نشست مطالبی را در جهت عملکرد‌ها و راهکار‌هایی در زمینه کاهش جمعیت کیفری زندان عرضه داشتند.

انتهای پیام/