استفاده از ظرفیت‌های غنی نیروی انسانی  آذربایجان‌شرقی در رشد و بالندگی صنعت سینما
استفاده از ظرفیت‌های غنی نیروی انسانی  آذربایجان‌شرقی در رشد و بالندگی صنعت سینما

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ظرفیت استان از نظر نیروی انسانی غنی در صنعت سینما و فیلم گفت: از این ظرفیت باید در رشد و بالندگی صنعت سینمای استان و شکوفایی استعدادهای سینمایی و ارتقاء سطح آثار و محصولات سینمایی استفاده کرده و در سطح ملی و بین‌المللی این استعدادها را مطرح کنیم. به گزارش […]استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ظرفیت استان از نظر نیروی انسانی غنی در صنعت سینما و فیلم گفت: از این ظرفیت باید در رشد و بالندگی صنعت سینمای استان و شکوفایی استعدادهای سینمایی و ارتقاء سطح آثار و محصولات سینمایی استفاده کرده و در سطح ملی و بین‌المللی این استعدادها را مطرح کنیم.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرّم امروز در نشست اعضای هیأت مدیره انجمن سینمای استان، اظهار داشت: تبریز به لحاظ داشتن سابقه تاریخی در حوزه فرهنگ و هنر در سطح ملی و بین‌المللی دارای ظرفیت عالی برای رشد خلاقیت در آثار سینمایی است و هنرمندان، نویسندگان، کارگردانان و تهیه‌کنندگانی داریم که استعدادهای نابی دارند؛ اما متاسفانه هم‌افزایی لازم بین آنها وجود ندارد و باید موانع این امر را از میان برداشت.

وی ادامه داد: سینما در کشور و در استان ما به عنوان منشأ سبک زندگی ملی و دینی نقش ایفا می‌کند و ظرفیت الگوسازی و شخصیت‌پردازی دارد و می‌تواند به تغییر ذائقه‌های ملی و دینی در مخاطب به عنوان حرکت نمادین منجر شود. 

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: برگزاری جشنواره‌های متعدد در استان و تنوع اثرها نشان از تغییر در سبک زندگی متناسب با باورهاست و برگزاری جشنواره اقوام نیز به عنوان یک ایده فوق‌العاده است که اتحاد و انسجام ملی را افزایش می‌دهد.

وی در پایان گفت: به وضعیت سینمای استان امیدوارم و پایه این امیدواری در خودآگاهی اخلاقی است که در بین هنرمندان استان مشهود است.

مهدی حیدری، رئیس انجمن سینماگران استان آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار بیان داشت: این انجمن بزرگترین تشکل تخصصی سینما در شمال‌غرب ایران است و ۶۰۰ عضو دارد که در قالب ۹ کمیته تخصصی سازمان‌دهی شده‌اند.

وی با اشاره به چالش تامین لوازم تصویربرداری و آماده‌سازی فیلم در استان یادآور شد: تقاضا داریم مدیریت ارشد استان حمایت لازم را در این خصوص داشته باشد تا هنرمندان بتوانند بدون دغدغه به خلق آثار باارزش بپردازند.

وی تصریح کرد: با توجه به سابقه برگزاری موفق ۱۵ دوره قبل، انجمن در صدد است ۱۶ امین دوره جشنواره فیلم کوتاه تبریز را در مقیاس ملی برگزار کند.

انتهای پیام/س