از سامانه هوشمند “سها” رونمایی شد
از سامانه هوشمند “سها” رونمایی شد

عصر دیروز آیین رونمایی از سامانه هوشمند آموزش آنلاین (سها) که به همت دانشگاه آزاد ایلخچی طراحی شده است، برگزار شد.

به گزارش قلم پرس،در این آئین رونمایی که مسئولان استانی نیز حضور داشتند بر ضرورت حمایت از شرکت های موفق دانش بنیان تاکید شد.

این نرم افزار که توسط دانشجویان دانشگاه آزاد ایلخچی تهیه شده است، از امروز دوشنبه در کل کشور آغاز به کار خواهد کرد.

آرش رنجبران در این خصوص گفت: سامانه “سها” مخفف سامانه هوشمند آموزش آنلاین است که یک سامانه با کیفیت ارتباط مجازی، هوشمند و پیشرفته است که جهت آموزش آنلاین استفاده خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی ادامه داد: با عنایت به تصمیم مسئولین این نرم‌افزار از روز دوشنبه فردا، بیست و یکم مهر ماه اولین جلسه رسمی با حضور همه معاونین و سایر بخش های دانشگاه آزاد در کل کشور آغاز خواهد شد.

رنجبران افزود: پلیس فتا مرحله اول این نرم‌افزار را بررسی کرده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم وظیفه‌ای که در گام دوم انقلاب برای دانشگاه‌ها توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی تعیین شده است بتوانیم یک گام از این بیانیه را ایفا کرده باشیم.

دانشگاه ایلخچی پیشگام در عرصه فناوری

بابک رضی منش فرماندار اسکو در این برنامه ضمن تقدیر و تشکر از طراحان این سامانه گفت:همواره این واحد دانشگاهی در حوزه فناوری پیشگام بوده است،و طراحی این سامانه توسط نخبگان این دانشگاه افتخاری برای شهرستان اسکو می‌باشد.

وی ادامه داد: در دورانی که اهداف تحریم های دشمنان کوتاه ماندن دست ایران از تکنولورژی است،هستند جوانانی که برای تولید علم و تکنولورژی بروز در جامعه تلاش می‌کنند و باید قدردان آنان بوده و از آنها حمایت کرد.

وی در پایان گفت: اولین جلسه شورای اداری شهرستان اسکو بصورت وبینار و با استفاده از این سامانه برگزار خواهد شد.

روحیه نوآورانه دانشجویان این دانشگاه ستودنی است

عزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی در این برنامه گفت:دانشجویان دانشگاه ایلخچی همواره در جهت  نوآوری تلاش داشته ‌اند و امروز این سامانه نشانه از روحیه نوآورانه این دانشجویان است.

وی ادامه داد: روحیه نوآوری این دانشجویان ستودنی بوده و امیدوارم بتوانیم با پیاده سازی برخی جلسات و وبینارهای دانشگاهی در استان به این سامانه از این جوانان حمایت کنیم.

بهره‌مندی  از  “سها” در پلیس

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: پلیس فتا به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش های خود را در قالب آموزش های پلیسی از این سامانه جهت اطلاع رسانی به جامعه هدف خود با اجازه از دانشگاه انجام خواهد داد.

سرهنگ محسن محمودی ضمن تقدیر از دانشگاه آزاد ایلخچی که برای اعتلای پرچم دانش و پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند، گفت: پلیس فتا به جهت شرایط پیش آمده کرونایی یک بستری را برای آموزش های آنلاین پیگیر بود که بتواند شگردهای مجرمانه و مسائل آگاه‌سازی عمومی و اجتماعی را به سمع و نظر مردم برسانند.

وی ادامه داد: رئیس دانشگاه و مرکز رشد دانشگاه این نرم‌افزار را برای ما معرفی کردند تا از لحاظ امنیت سرور و نحوه استفاده کاربران و سایر موارد امنیتی، پلیس فتا این نرم‌افزار را بررسی کرده است و روز گذشته یک تست این نرم افزار را انجام دادیم که نتیجه خوبی داشت.

محمودی اضافه کرد: پلیس فتا به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش های خود را در قالب آموزش های پلیسی از این سامانه جهت اطلاع رسانی به جامعه هدف خود با اجازه از دانشگاه انجام خواهد داد.

وی افزود: از این نرم افزار برای آموزش‌های عمومی و سمینارها و پیشگیری از جرایم سایبری برای سایر سازمان ها و برای جامعه هدف پلیس ای با فرستادن لینک استفاده خواهد شد.

وی در پایان گفت: نهایت تقدیر وتشکر را از این جوانان نخبه دارم و به عنوان یک مسئول دست این سربازان ولایت را بوسیده و از این ها حمایت می کنم.

،در این مراسم از لوگوی سامانه هوشمند و آموزش آنلاین سهام رونمایی و از چهار نفر طراحان این نرم‌افزار توسط دانشگاه آزاد ایلخچی تقدیر شد.