به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «أیمن الصفدی» وزیر خارجه اردن به حملات صهیونیست‌ها به نمازگزاران فلسطینی واکنش نشان داد. الصفدی در حساب توئیتری خود نوشت: ما حملات نژادپرستانه به بخش قدیمی قدس اشغالی را محکوم کرده و درباره پیآمدهای آن هشدار می‌دهیم.   وی بر ضرورت اقدام موثر بین‌المللی برای حمایت از ساکنان قدس […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «أیمن الصفدی» وزیر خارجه اردن به حملات صهیونیست‌ها به نمازگزاران فلسطینی واکنش نشان داد.

الصفدی در حساب توئیتری خود نوشت: ما حملات نژادپرستانه به بخش قدیمی قدس اشغالی را محکوم کرده و درباره پیآمدهای آن هشدار می‌دهیم.

 

وی بر ضرورت اقدام موثر بین‌المللی برای حمایت از ساکنان قدس در برابر حملات نژاپرستانه صهیونیست‌ها تأکید کرد و افزود که طبق قانون بین‌المللی مسئولان رژیم اشغالگر مسئول توقف این تجاوزات هستند.

وزیر خارجه اردن همچنین گفت: قدس خط قرمز است و هر گونه تعرض به آن بازی با آتش است.

از پنج‌شنبه شب گذشته درگیری بین جوانان فلسطینی و نظامیان رژیم اشغالگر شدت گرفته و نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی روز جمعه به سوی نمازگزاران فلسطینی در ورودی بیت لحم شمالی حمله کردند.

بر اساس گزارش‌ها، نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به سوی نمازگزاران گاز اشک آور شلیک کرده که تعدادی از فلسطینیان با مشکلات تنفسی مواجه شدند.

از سوی دیگر، نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر اقدام به بازداشت تعدادی از فلسطینیان در باب العامود در قدس اشعالی کردند.

شبکه المیادین گزارش داد که در جریان درگیری فلسطینیان با نیروهای اشغالگر در حومه منطقه قدیمی قدس اشغالی، دست کم ۸ نفر مجروح شدند.

انتهای پیام/م