ارتقای سلامتی جامعه نیازمند توسعه فرهنگ ورزش کردن در مدارس است
ارتقای سلامتی جامعه نیازمند توسعه فرهنگ ورزش کردن در مدارس است

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی  گفت: ارتقای سلامتی جامعه نیازمند توسعه فرهنگ ورزش کردن در مدارس است و آموزش و پرورش می تواند در مورد نهادینه سازی این فرهنگ نیکو اقدامات ریشه ای انجام دهد.

به گزارش قلم پرس، مراسم تجلیل از پیشکسوتان، مربیان و روسای هیأتهای ورزشهای رزمی شهرستان های استان با حضور حجت الاسلام دکتر میرتاج الدینی نماینده مردم شریف تبریز، اسکو و آذرشهر، محرم زاده نماینده مردم شریف اهر و هریس، حجت الاسلام برگی رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز ،بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان ،دهقان نژاد ،بابایی اقدم و غفوری اعضا شورای اسلامی کلانشهر تبریز و اکثریت مسئولان ارشد استانی و کشوری ، خیرین ورزش یار و پیشکسوتان شاخص ورزشهای رزمی استان ازقبیل استاد پوراصل ،استاد سرندی ،استاد ملک جهانی ،استاد علیزاده،استاد انوری فرد و سایراعضای کمیته های هیأت انجمنهای ورزش های رزمی استان آذربایجان شرقی روز پنجشنبه ۲۲ مهرماه در هتل گسترش تبریزبرگزار شد.

طی این مراسم حجت الاسلام دکتر میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز، اسکو واذرشهر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد لزوم ورزش کردن، گفت: ورزش، نشاط روحی می آورد و در کنار ورزش همگانی که سلامتی افراد را ارتقا می دهد، ورزش قهرمانی نیز ارزشمند است و برای سالهای متمادی جوانان مان هدفمند و با انگیزه خواهند بود و از زحمات یوسف جاویدان بابت رشد و توسعه ورزشهای رزمی و همچنین برگزاری این همایش تقدیر و تشکر نمودند.

در ادامه احمد محرم زاده نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی  گفت: ارتقای سلامتی جامعه نیازمند توسعه فرهنگ ورزش کردن در مدارس است و آموزش و پرورش می تواند در مورد نهادینه سازی این فرهنگ نیکو اقدامات ریشه ای انجام دهد.

او ادامه داد: با استفاده از منابع مالی موجود در استان و ظرفیت بخش خصوصی، می توانیم برای جوانان غیور و مستعد استان، امکانات خوب ورزشی تامین کنیم و تا از جمیع جهات برای توسعه فردی و اجتماعی فعالیتهای خوبی شکل بگیرد. وی در ادامه سخنانشان با بیان اینکه ریاست محترم هیات دکتر یوسف جاویدان با نگاه توسعه ورزشهای رزمی و حمایت از شهرستانهای استان از زحمات وی و دعوت نمایندگان و مسئولین در این همایش عظیم تقدیر و تشکر کزدند.

همچنین حجت الاسلام رسول برگی رئیس شورای شهر تبریز  در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ریاست هیات اظهار داشت: رشته های ورزشی رزمی باید در دفاع از مظلوم به کار گرفته شود و نه برای مقاصد شخصی، همچنان که در امر منش پهلوانی و فتوت، اقتدای همه ورزشکاران و حتی عموم مردم به مولای متقیان امیرالمومنین(ع) است.

در ادامه یوسف جاویدان رئیس هیأت انجمنهای ورزشهای رزمی استان آذربایجان شرقی در این مراسم از مسئولیت سنگینی که در قبال ورزشکاران دارد سخن گفته و ادامه داد: خانواده ها انتظاراتی به جا از ورزش و به ویژه ورزشهای رزمی دارند که این امر مسئولیت ما را افزون تر می کند و ما در هیأت انجمنهای ورزشهای رزمی همه تلاش خود را می کنیم تا از مربیانی با اخلاق و کاملاً فنی بهره مند شویم تا زنجیزه پرورش قهرمان در استان رو به رشد باشد.
او ادامه داد: نگاه ما به گنجینه های معنوی خانواده ورزش رزمی که همان پیشسکسوتان گرامی هستند نیز نگاهی تعاملی است و خود را مکلف به استفاده از تجربیات آنها می دانیم تا هم در بعد همگانی و هم در بعد قهرمانی و هم در زمینه فرهنگی موفق عمل کنیم و گزارش مختصری از فعالیت چهار ماهه هیات ارائه نمودند.

طی این مراسم حسین نجفی از قهرمانان و مربیان هیات به نمایندگی از طرف قهرمانان و جامعه رزمی ضمن تشکر از زحمات ریاست هیات که از بدنه اصلی و قهرمانان و مربیان رزمی هستند فعالیتهای ایشان را جهادی ، بی نظیر که باعث اتحاد بی سابقه و فعالیت تمامی جامعه رزمی از قبیل پیشکسوتان ،قهرمانان ،مسئولین سبکها و سایر ارکان هیات شده اند تقدیر و تشکر نموده و خواهان حمایت تمامی نمایندگان محترم مجلس و شورا و مسئولین استانی از هیات رزمی استان شدند.

درپایان از روسای محترم هیات ورزشهای رزمی شهرستانها،پیشکسوتان و حامیان رزمی استان تجلیل بعمل آمد.