ارتباط و تعامل بین سازمان ها و ارگان ها  در آذربایجان شرقی بسیار مطلوب است
ارتباط و تعامل بین سازمان ها و ارگان ها  در آذربایجان شرقی بسیار مطلوب است

رئیس شورای شهر تبریز ارتقا فرهنگ شهروندی و رعایت مسائل فرهنگی را یکی از نشانه‌های توسعه یافتگی شهر عنوان کرد.

به گزارش قلم پرس، شهرام دبیری در آیین رونمایی از کتب فرهنگ شهروندی اظهار داشت: شهر تبریز با قدمتی ۴هزار ساله همواره از کانون های تمدن به شمار می رود و در عرصه‌های مختلفی همچون احداث نخستین چاپخانه سربی، نقد ادبی، اولین ترجمه کتاب های خارجی، نخستین دایره المعارف اسلامی، نخستین سینما و تئاتر، مدرسه ناشنوایان و… از پیشگامان نوآوری بوده است.

دبیری افزود: شهرداری تبریز با همکاری آموزش و پرورش و حمایت شورای اسلامی شهر نسبت به چاپ کتب فرهنگ شهروندی اقدام کرده است که آموزش مضامینی همچون صداقت، امانت داری، فرهنگ ساده زیستی، نقد اجتماعی، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، بهداشت شهروندی و… با این کتاب‌ها به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.

او با تاکید بر اینکه فرهنگ با تغییر در رفتارهای فردی میسر می شود، گفت: به زودی در تبریز کمپین ۷ مرحله ای فرهنگ شهروندی نیز اجرا خواهد شد که امیدوارم با اجرایی شدن این برنامه ها بتوانیم در زمینه آموزش فرهنگ شهروندی و توسعه شهر گام های خوبی برداریم.

رئیس شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: هر چند در آذربایجان شرقی مدیریت واحد شهری از نظر قانونی وجود ندارد ولی مدیریت هماهنگ شهری وجود دارد و ارتباط و تعامل بین سازمان ها و ارگان ها بسیار مطلوب است.

دبیری یادآور شد: امیدوارم همان طور که تبریز عناوینی همچون شهر بدون گدا، شهر بدون معتار متجاهر و… را در شناسنامه خود دارد، در زمینه فرهنگ شهروندی نیز شهری نمونه و الگو باشد.