ادامه تلاش‌ها برای احیای نگین آبی آذربایجان /وضیعت دریاچه ارومیه مطلوب است
ادامه تلاش‌ها برای احیای نگین آبی آذربایجان /وضیعت دریاچه ارومیه مطلوب است

حجم آب دریاچه ارومیه هم اکنون به چهار میلیارد و ۸۷۰ میلیون مترمکعب رسیده است و این دریاچه هم اکنون در وضعیت مطلوب قرار دارد.

به گزارش قلم پرس،رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی در گفتوگویی گفت: حجم آب دریاچه ارومیه هم اکنون وضعیت مطلوب دارد و به چهار میلیارد و ۸۷۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

فرهاد سرخوش با اعلام اینکه وسعت دریاچه هم‌اکنون به سه هزار و ۱۴۸ کیلومتر مربع رسیده است، اظهار داشت: با توجه به کاهش چشمگیر بارش‌ها، وضعیت دریاچه ارومیه هم‌اکنون نسبت به سال‌های اخیر مساعد است اما باید توجه کرد که تلاش‌ها برای احیای نگین آبی آذربایجان طبق برنامه ادامه دارد.

وی با اعلام اینکه تراز دریاچه ارومیه به یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۷۸ سانتیمتر رسیده، افزود: با وجود افزایش چشمگیر تبخیر آب با آغاز فصل گرما، شاهد ثابت ماندن نسبی تراز این دریاچه نسبت به هفته‌های گذشته هستیم که نشانگر موفقیت در طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه است.

سرخوش با اعلام اینکه طرح‌های مهم انتقال آب به دریاچه ارومیه طی سال جاری و به تدریج به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: طرح انتقال آب از جنوب آذربایجان‌غربی به دریاچه دی ماه امسال همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان افتتاح می‌شود.