به گزارش خبرگزاری فارس از مراغه، کامبیز بازرگان امروز در آیین معارفه رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور با بیان اینکه ۴ هزار طرح تحقیقاتی کشاورزی در کشور اجرا می شود، اظهار داشت: طرح های تحقیقاتی کشاورزی در ۲۰ موسسه و ۳۴ مرکز تحقیقاتی بخش کشاورزی در حال انجام است. وی افزود: تا یک ماه آینده […]

به گزارش خبرگزاری فارس از مراغه، کامبیز بازرگان امروز در آیین معارفه رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور با بیان اینکه ۴ هزار طرح تحقیقاتی کشاورزی در کشور اجرا می شود، اظهار داشت: طرح های تحقیقاتی کشاورزی در ۲۰ موسسه و ۳۴ مرکز تحقیقاتی بخش کشاورزی در حال انجام است.

وی افزود: تا یک ماه آینده ۵۰ رقم گیاهی  موسسات تحقیقاتی به منظور بهره برداری کشاورزان رونمایی می شود.

بازرگان اضافه کرد: علاوه بر رونمایی از ارقام جدید بیش از ۱۰۰ یافته نوین نیز به کشاورزان و بهره بردارن برای افزایش، بهینه سازی و پایداری تولید  معرفی می شود.

معاون وزیر جهادکشاورزی، اعتبار تخصیص یافته برای انجام طرح های طرح های تحقیقاتی را در سالجاری  یک هزارمیلیارد تومان اعلام کرد.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ادامه داد: سالانه توسط موسسه تحقیقات دیم کشور  12 رقم جدید گیاهی معرفی و در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

بازرگان افزود: موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور، موسسه ای سیستم محور در کشور است که فعالیت آن در زمینه ی کشاورزی دیم است.

به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی؛ خروجی موسسه تحقیقات کشاورزی دیم، ارتقای کشاورزی و افزایش تولید در دیم زارهای کشور است.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز در این جلسه گفت: مراغه قطب تولید محصولات کشاورزی و باغی در استان است و سالانه بیش از ۴۰۰ هزار تن میوه و نزدیک به ۱۰۰ هزار تن محصولات زراعی در این شهرستان  تولید می شود.

سیدعلی موسوی افزود: مراغه دربیشتر بخش های کشاورزی از جمله؛  تولید محصولات باغی، عسل و ماهی قزل آلا  رتبه اول استان را دارد.

در این جلسه دکتر خشنود علیزاده به عنوان رئیس  موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور معرفی و از خدمات دکتر گلکاری تقدیر و تشکر شد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۷