اجرای خوشه‌‎ای باتیک اسکو و خوشه پنیر لیقوان
اجرای خوشه‌‎ای باتیک اسکو و خوشه پنیر لیقوان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: از جمله خوشه فرش و تابلو فرش تبریز  در راستای حمایت از کسب کار های کوچک با توجه به مطالعات  و امکان سنجی های انجام یافته مجوز اجرای پروژه توسعه خوشه، خوشه های باتیک اسکو و پنیر لیقوان در سالجاری اجرایی خواهد شد.

به گزارش قلم پرس، محمد کلامی در جلسه بررسی مسایل و مشکلات خوشه های کسب و کار استان اظهار کرد: اهمیت اجرای برنامه ها و دستاورد های توسعه ای خوشه ای و نقش ان در توسعه صنایع کوچک و متوسط بسیار مهم است.

وی با توجه به ضرورت  تشکیل خوشه های صنعتی گفت: اهمیت توسعه صنعتی در کشورهای در حال توسعه موجب شده است تا بسیاری از کشورها شکل گیری و تقویت صنایع کوچک و متوسط در مناطق صنعتی را در قالب خوشه به عنوان یک استراتژی توسعه صنعتی منطقه‌ای مورد نظر قرار دهند و به منظور شتاب بخشیدن به رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال از اهمیت خاصی برخوردار شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی تصریح کرد:  خوشه‌های صنعتی به واسطه تقسیم کار تخصصی همکاری بین صنایع یادگیری تعاملی و سایر اموری که برای رقابتی تر شدن صنایع لازمند می تواند الگوی مناسبی برای توسعه صنعتی محسوب می شوند.

وی گفت : شرکت شهرکهای صنعتی استان در راستای برنامه های توسعه ای تعداد ۴۰ خوشه کسب و کار شناسایی نموده است و از این تعداد ۱۳ خوشه کسب و کار اجرایی و ۹ خوشه  طی سال های گذشته خاتمه و تحویل شبکه فراگیر مربوطه قرار گرفته است.

کلامی با اشاره به اجرای ۴ خوشه کسب و کار در استان گفت:  از جمله خوشه فرش و تابلو فرش تبریز  در راستای حمایت از کسب کار های کوچک با توجه به مطالعات  و امکان سنجی های انجام یافته مجوز اجرای پروژه توسعه خوشه، خوشه های باتیک اسکو و پنیر لیقوان در سالجاری اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت:  امکان سنجی خوشه ورنی بافی شهرستان اهر نیز در برنامه کاری شرکت شهرکهای صنعتی امسال قرار گرفته است.

انتهای پیام/