به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع یمنی صبح امروز (پنجشنبه) گزارش دادند که ائتلاف سعودی یک کشتی جدید با محموله‌ای به وزن ۲۳ هزار و ۹۶۰ تن مازوت را علی‌رغم داشتن مجوز از سازمان ملل توقیف کرده است. به گزارش پایگاه خبری شبکه «المسیره»، «عصام المتوکل» سخنگوی رسمی شرکت نفت یمن در این ارتباط […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع یمنی صبح امروز (پنجشنبه) گزارش دادند که ائتلاف سعودی یک کشتی جدید با محموله‌ای به وزن ۲۳ هزار و ۹۶۰ تن مازوت را علی‌رغم داشتن مجوز از سازمان ملل توقیف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه «المسیره»، «عصام المتوکل» سخنگوی رسمی شرکت نفت یمن در این ارتباط اعلام کرد که به رغم انجام مراحل بازرسی و کسب مجوز ورود از سازمان ملل متحد، از ورود کشتی «تانگو» با محموله مازوت به یمن جلوگیری شده است.

عصام المتوکل در ادامه خاطر نشان کرد که تعداد کشتی‌های نفتی توقیف شده تا امروز به شش کشتی رسیده که یکی از این کشتی‌ها حامل مازوت و پنج مورد دیگر حامل ۱۲۸۰۳۵ تن بنزین و گازوئیل بوده‌اند.

وی همچنین گفت که از ابتدای سال جاری اجازه ورود هیچ کشتی حامل فرآورده‌های نفتی به بندر الحدیده (غرب یمن) داده نشده جز یک کشتی حامل گازوئیل  برای مصرف عمومی که تنها یک سوم نیاز فعلی کشور را تأمین می‌کرد.

سخنگوی رسمی شرکت نفت یمن در پایان ائتلاف سعودی به رهبری آمریکا و همچنین سازمان ملل را در قبال تبعات ناشی از تداوم این اقدام خودسرانه مسئول دانست؛ اقدامی که تنها بر درد و رنج مردم یمن می‌افزاید.

انتهای پیام/