آغاز کاشت و تولید یک میلیارد اصله نهال/ اجرای آبخیزداری سالانه در ۱۰ میلیون هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی
آغاز کاشت و تولید یک میلیارد اصله نهال/ اجرای آبخیزداری سالانه در ۱۰ میلیون هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: با هدف ارتقای کمی و کیفی پوشش گیاهی عرصه‌های منابع طبیعی کشور با دستور رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی، نهضت بزرگ جهادی تولید یک میلیارد اصله نهال در چهار سال را آغاز می‌کنیم و آذربایجان شرقی پتانسیل‌های بسیار بزرگی برای اجرای این طرح بزرگ جهادی را […]رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: با هدف ارتقای کمی و کیفی پوشش گیاهی عرصه‌های منابع طبیعی کشور با دستور رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی، نهضت بزرگ جهادی تولید یک میلیارد اصله نهال در چهار سال را آغاز می‌کنیم و آذربایجان شرقی پتانسیل‌های بسیار بزرگی برای اجرای این طرح بزرگ جهادی را دارد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، عباسعلی نوبخت امروز در جریان سفر دو روزه به آذربایجان شرقی و بازدید از نهالستان‌های اداره کل منابع طبیعی آذربایجان شرقی در شهرستان‌های جلفا، بستان آباد، مرند و تبریز اظهار کرد: کشور ما ظرفیت‌های بالقوه خوبی برای تولید و تأمین نهال‌های جنگلی و مرتعی دارد و این ظرفیت‌ها با با همت، تلاش مضاعف و حرکت جهادی، بالفعل خواهند شد.

وی اظهار داشت: کشور ما در یک منطقه خشک و نیمه خشک واقع شده و پوشش مرتعی کشور ما چندان سطح قابل ملاحظه‌ای در قیاس با مساحت کل کشور ندارد و با توجه به تغییرات اقلیمی و تهدیدهای آن، دولت مصمم است پوشش گیاهی موجود مراتع و جنگل‌های کشور را ابتدا حفظ و سپس برای احیا، توسعه و تقویت آن برنامه‌ریزی کند.

نوبخت ادامه داد: یکی از برنامه‌های مهم ما انجام فعالیت‌های آبخیزداری در کشور با مقیاس‌های بزرگ است و به همین منظور برنامه‌ریزی شده است سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور مطالعه و اجرای عملیات آبخیزداری سالانه حدود ۱۰ میلیون هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی را به انجام برساند.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: با هدف ارتقای کمی و کیفی پوشش گیاهی عرصه‌های منابع طبیعی کشور با دستور رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی، نهضت بزرگ جهادی تولید یک میلیارد اصله نهال در چهار سال را آغاز می‌کنیم و آذربایجان شرقی پتانسیل‌های بسیار بزرگی برای اجرای این طرح بزرگ جهادی را دارد.

نوبخت افزود: نهالستان‌های آذربایجان شرقی زیرساخت‌ها و منابع کافی برای اجرای این طرح عظیم را دارند و ما با معاونان و مسئولان مربوطه از نهالستان‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی بازدید کردیم و خوشحالم اعلام کنم که ظرفیت‌های آذربایجان شرقی سیاست‌های دولت در اجرای این طرح عظیم را تحقق خواهد بخشید.

وی تاکید کرد: به مردم عزیز اعلام می‌کنم ما هر چقدر نهال تولید کردیم، برای توسعه عرصه‌های منابع طبیعی و تضمین حیات طبیعت در آینده کاشت خواهیم کرد و گزارش دقیق اجرای این طرح بزرگ را به مردم اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام/