به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، رحیم مهردادی کجاباد در گفتگو با خبرنگاران محلول پاشی جنگلهای ارسباران، بر ضرورت عدم تردد انسانی و ورود هرگونه دام و احشام در بازه زمانی ۳۱ اردیبهشت تا ۳۰ خرداد تاکید کرد. وی با بیان اینکه به صورت متناوب عملیات محلول پاشی بیولوژیک(B.T) به وسیله هواپیمای ویژه انجام می […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، رحیم مهردادی کجاباد در گفتگو با خبرنگاران محلول پاشی جنگلهای ارسباران، بر ضرورت عدم تردد انسانی و ورود هرگونه دام و احشام در بازه زمانی ۳۱ اردیبهشت تا ۳۰ خرداد تاکید کرد.

وی با بیان اینکه به صورت متناوب عملیات محلول پاشی بیولوژیک(B.T) به وسیله هواپیمای ویژه انجام می گیرد، ادامه داد: جهت پیشگیری از وارد آمدن هرگونه خسارت مالی و جانی از مردم، گردشگران، بهره برداران و افراد بومی خواست می کنیم در مدت یاد شده از تردد و همچنین ورود هرگونه دام و احشام به جنگل های ارسباران در شهرستان کلیبر خودداری کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان شرقی گفت: این عملیات به منظور کنترل و مقابله با آفات جنگل های ارسباران به مدت یک ماه به صورت متناوب انجام خواهد شد.

 وی همچنین از روستائیان منطقه خواست از چرای دامها و احشام خود در این مدت در جنگلهای ارسباران محدوده شهرستان کلیبر پرهیز کنند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱