آغاز عملیات اجرایی فاز دوم اتوبان ولایت با ۷ کیلومتر طول
آغاز عملیات اجرایی فاز دوم اتوبان ولایت با ۷ کیلومتر طول

عباس رنجبر در گفتگو با خبرنگار شهریار اظهار کرد: حدفاصل کوی نصر تا خیابان رودکی در کوی ولیعصر(عج) با یک‌هزار و ۳۰۰ متر طول، فاز اول اتوبان ولایت است که تقاطع غیرهمسطح حضرت ولیعصر(عج) و دوربرگردان پاسداران به نصر در این مسیر به بهره‌برداری رسیده است. وی افزود: دومین تقاطع غیرهمسطح اتوبان ولایت با ۴۰۰ […]

عباس رنجبر در گفتگو با خبرنگار شهریار اظهار کرد: حدفاصل کوی نصر تا خیابان رودکی در کوی ولیعصر(عج) با یک‌هزار و ۳۰۰ متر طول، فاز اول اتوبان ولایت است که تقاطع غیرهمسطح حضرت ولیعصر(عج) و دوربرگردان پاسداران به نصر در این مسیر به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: دومین تقاطع غیرهمسطح اتوبان ولایت با ۴۰۰ متر طول و به عنوان بزرگترین پل بتنی تبریز سال آینده قابل بهره‌برداری خواهد بود که بدین ترتیب فاز اول اتوبان ولایت تکمیل و دسترسی از کوی‌های نصر و مرزداران به کوی ولیعصر(عج) و همچنین دسترسی به مسیرهای جانبی از این طریق ممکن خواهد شد.

شهردار تبریز با اشاره به روند اجرایی فاز دوم اتوبان ولایت نیز گفت: عملیات خاکبرداری فاز دوم اتوبان ولایت با ۷.۵ کیلومتر  طول از پل نصر تا سه‌راهی آرپادره‌سی آغاز شده است که در دو بخش طراحی و در دست اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: با اتمام فاز دوم اتوبان ولایت، کل پروژه به طول تقریبی ۹ کیلومتر تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

رنجبر با اشاره به اهمیت اتوبان ولایت و ضرورت اجرایی آن تأکید کرد: اتوبان ولایت علاوه بر خارج کردن شهرک‌های نصر، پاسداران و مصلی از حالت بن‌بست و ایجاد امکان دسترسی به نقاط مختلف شهر، به عنوان پدافند غیرعامل عمل کرده و در مواقع بحران و خطر، تخلیه شهر را تسهیل می‌کند.