آغاز دور دوم برگزاری دوره های آموزش شهروندی مدیریت بحران با محوریت آمادگی در برابر زلزله
آغاز دور دوم برگزاری دوره های آموزش شهروندی مدیریت بحران با محوریت آمادگی در برابر زلزله

آغاز دور دوم برگزاری دوره های آموزش شهروندی مدیریت بحران با محوریت آمادگی در برابر زلزله مدیر بحران شهرداری تبریز گفت: با هدف ارتقای آگاهی و آمادگی شهروندان در برابر حوادث، دور دوم از دوره های آموزش عمومی مدیریت بحران ویژه شهروندان آغاز شد. به گزارش شهریار، مسعود حسن نژاد با اعلام این خبر اظهار […]
آغاز دور دوم برگزاری دوره های آموزش شهروندی مدیریت بحران با محوریت آمادگی در برابر زلزله

مدیر بحران شهرداری تبریز گفت: با هدف ارتقای آگاهی و آمادگی شهروندان در برابر حوادث، دور دوم از دوره های آموزش عمومی مدیریت بحران ویژه شهروندان آغاز شد.

به گزارش شهریار، مسعود حسن نژاد با اعلام این خبر اظهار کرد: با هدف ارتقای سطح آگاهی و آمادگی شهروندان عزیز در برابر حوادث و سوانح، دور دوم از دوره های آموزش عمومی مدیریت بحران با محوریت آمادگی در برابر زلزله در فرهنگسراهای مناطق برگزار می شود.

وی با اشاره به استقبال شهروندان به ویژه بانوان و دانش آموزان از برگزاری این دوره ها، افزود: با توجه به اینکه برگزاری دوره های آموزشی موجب کارآمدی و افزایش توانمندی شهروندان می‌شود، برنامه ریزی و هماهنگی های لازم جهت برگزاری این دوره ها در مناطق مختلف شهر تبریز صورت گرفته است.

حسن نژاد در ادامه بیان کرد: در این دوره ها اقدامات لازم در قبل، حین و پس از وقوع بحران شامل مقاوم سازی اجرای غیرسازه ای، شناسایی نقاط امن، تهیه کیف لوازم ضروری، نحوه پناهگیری در حین حوادث، خطرات ثانوی ناشی از زلزله و تخلیه اضطراری و ایمن به فراگیران ارائه می شود.

مدیر بحران شهرداری تبریز تصریح کرد: این دوره ها در فرهنگسراهای شهرداری تبریز برگزار می شود و علاقمندان می توانند با مراجعه به این مکان ها از برنامه زمان بندی اطلاع یافته و ثبت نام کنند.

شایان ذکر است با برنامه ریزی های صورت گرفته، دور اول دوره های آموزشی مدیریت بحران با موضوع امداد و نجات و کمک های اولیه در ماه های شهریور و مهر در فرهنگسراهای مناطق ده گانه شهرداری تبریز برگزار شد.